Danışmanlık yapmak; çeşitli alanlarda uzmanlık statüsü kazanmış olan kişilerin, kendisini geliştirmek ve benzer şekilde uzmanlık elde etmek isteyen insanlara hizmet vermesine dayanan bir iş türüdür.

Özellikle alanların daha belirgin şekilde ayrılmış olması, insanların daha fazla danışmana ihtiyaç duyması sonucunu doğurmuştur. Bu iş içerisinde yer alan veya yer almak isteyen insanların ise, danışmanlık yaparak para kazanma yöntemleri konusunda da donanımlı olmaları gerekir.

Danışmanlık Yaparak Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

Danışmanlık yapan kişilerin para kazanmak için uygulayabilecekleri ve faydalı olan yöntemler şöyle özetlenebilir:

 • Spor danışmanlığında uzman olmak
 • Sağlık danışmanlığıyla kazanç sağlamak
 • Beslenme ve diyetetiğe yönelmek
 • Psikoloji ve alt disiplin dallarına yönelmek
 • Eğitim alanında yoğunlaşmak

Bu yöntemler kullanılabilir ve her birinde, farklı alanlar ile para kazanılabilir.

Danışmanlık Yaparak Para Kazanma Yöntemlerinde Neler Gerekir?

Danışmanlık yapmak isteyen ve bu sayede para da kazanmak isteyenler, gerekenleri araştırmalı ve eksik olmayacak şekilde yerine getirmelidir.

Bu gerekenler:

 • Hangi yöntemin tercih edildiğine karar verildikten sonra, o alana ait uzmanlık belgesi alınmalıdır.
 • Belgenin alınmasının ardından, danışmanlık hizmeti nerede verilecekse, o ortamın oluşturulması gerekir.
 • Danışan olarak gelecek insanların dikkatini çekmek amacıyla; reklam, afiş veya çeşitli tanıtım etkinlikleri yapılmalıdır.

Bu gerekenler, danışmanlık yaparak para kazanma yöntemleri konusu içerisinde oldukça önemlidir.

Danışmanlık Yaparak Para Kazanma Yöntemleri Püf Noktaları Nelerdir?

Danışman olarak para kazancında bulunmak isteyenler, daha kısa süre içerisinde bu amaca ulaşmak için bazı püf noktaları uygulayabilirler.

Bu noktalar:

 • Reklam tanıtımına oldukça önem vermek gerekir. İnsanların, alabilecek oldukları hizmet hakkında en iyi bilgi almasını sağlayan araçlar reklamlardır.
 • Her alana eşit oranda eğilim sağlamak yerine, tek bir alanda daha güçlü olmak daha olumlu bir etki ve fayda bırakacaktır.
 • Oluşturulan ortamın; danışmanlık yapılacak içerikle uyumlu olmasına ve her kesimden insana hitap edecek şekilde dizayn edilmesine dikkat edilmelidir.

Bu püf noktalar uygulanarak, kazanılan paranın daha seri ve daha fazla olacağı bilinmelidir.

Danışmanlık Yaparak Para Kazanma Yöntemleri Nasıl Uygulanır?

Danışman olmak isteyen ve bu sayede para kazanacak olanlar, ilk olarak bir eğitim sürecinden geçmelidir. Bu süreç; lisans, ön lisans düzeyinde olan eğitimlerden oluşabileceği gibi, katılım sağlanacak olan seminer veya eğitimlerle de gerçekleştirilebilir. Eğitimin tamamlanmasından sonra, danışmanlık yapma izninin çıkarılması ve alanın oluşturularak faaliyete geçirilmesi sağlanır.