Günümüzde bankalar ne kadar teknoloji gelişmiş olsa da ATM’ler ve İnternet bankacılığı olsa da insanların bazı işlemlerini yapmak için banka kullanma içgüdüsü doğmaktadır. Ve ülkemizde çoğunluk olarak hafta içi çalışıp hafta sonu boş vaktimiz olduğu için, CUMARTESİ BANKALAR AÇIK MI? Sorusu sorulmaktadır. Bu sorunun cevabını sizin için araştırdık.

Bankaların Çalışma Günleri Ve Saatleri
Bankaların mesai saati günümüz resmi kararlarına uygun olarak genelde sabah 09:00 akşam 17:00 arası ve pazartesi-cuma günleri çalışmaktadır. Tabi ki özel bankaların devlet bankalarına göre çalışma saatleri konusunda esnekliği vardır. Örneğin Vakıf bank diğer bankalara nazaran mesai başlangıç saati sabah saat 09:30 öğle tatili arası saat 12:30-13:30 akşam 17:30 arasıdır.

Bu durum devlet bankalarında sabah 09:00 öğlen 12:00-13:00 akşam 17:00 olarak değişim göstermektedir. CUMARTESİ BANKALAR AÇIK MI? Sorusunun cevabını hemen verelim. Bankalar ne kadar özel olursa olsun TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANA Yasa’sı gereğince himayesi altında bulunan çalışanı hukuki yasalar gereği 52 saatten fazla çalıştıramamaktadır. Bankalar bu sebepten dolayı cumartesi günü kapalı kalmaktadır.

Bankaların Kapalı Olduğu Günlerde Alternatif İşlem Adımları Nelerdir?

Yasalar gereği cumartesi ve pazar günü kapalı olmak durumda kalan bankalar kendilerinin alternatifi olarak insanlara İnternet bankacılığı ve ATM bankacılığı olarak hizmet vermektedir. Sizlere tavsiyemiz CUMARTESİ BANKALAR AÇIK MI? Diye düşünmeyi bırakıp bağlı bulunduğunuz bankanın müşteri hizmetlerine ulaşıp, İnternet bankası adımını aktif ettirmenizdir.

ATM de yanlış yaparım, yanlış gönderirim, ATM kartımı yutarsa diye dert etmenize gerek kalmadan bütün işlemlerinizi, fatura ödemelerinizi dâhil, İnternet bankası aracılığı ile yapabilirsiniz. Bankaların çalışma saatlerini ve günlerini, detaylı olarak bağlı bulunduğunuz bankanın resmi İnternet sitesinden ve müşteri hizmetlerinden öğrene bilirsiniz