Bankacılık işlemlerinin artık bireysel kullanıcılar tarafından da son derece yoğun kullanılması nedeni ile bankaların çalışma saatleri de yeniden düzenlenmeye devam ediyor. İnternet bankacılığı hizmeti sayesinde bankalar artık 7/24 sınırsız hizmet vermekte olup yine Cumartesi açık olan bankalar da bulunmaktadır.

Alışveriş merkezlerinin içinde bulunan ve hava limanları gibi 24 saat açık olan yerlerde bulunan banka şubeleri Cumartesi günleri de hizmet vermektedir. Cumartesi açık olan bankalar arasında Garanti Bankası ilk sırada yer almaktadır. Garanti Bankasının pek çok şubesi Cumartesi günü aktif olarak hizmet vermekte olup yine İş Bankası da Cumartesi günü çalışan bankalar arasında yer almaktadır.

Kullanmak istediğiniz bankanın internet şubesi üzerinden Cumartesi açık olan banka şubeleri listesine ulaşabilirsiniz. Çalışan şubelerin belirli çalışma saatleri olduğu için öncesinde bilgi edinmeniz fayda sağlayacaktır. Nakit para yatırma ve nakit para çekme işlemlerinin dışında kalan tüm işlemlerinizi ise internet bankacılığı ve mobil şube üzerinden de işlemlerinizi kolaylıkla yapmanız mümkündür.