Çok Riskli Kırmızı Kredi Notu Ortalaması

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi kullanmak isteyen kişilerin öncelikle dikkat etmeleri gereken önemli noktalardan biri de kredi notu ortalamalarına dikkat etmeleridir. Günümüzde bankalar kredi notu ortalamasına göre kredi başvurularını sonuçlandırırken aynı zamanda yine kredi notu ortalaması kişinin ne kadarlık kredi kullanacağı ve kullandığı krediye uygulanacak olan kredi faiz oranı içinde belirleyici olarak kullanılmaktadır.

Kredi Kullanmak İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olması gerekir. Kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin en az kredi notu 1500 civarında olması gerekirken kredi notu 1100 puan ile 1500 puan arasında olan kişilerin ise maaşları ile orantılı olan ve ipotekli krediler arasından seçimde bulunmaları gerekir. Kredi notu bu puanın altında olan kişilerin ise kredi başvurularından onay almaları son derece zordur.

Çok Riskli Kredi Notu Ortalaması 

Sıfır kredi notu ile kredi notu 700 arasında olan kişiler kırmızı kredi notu ortalaması olarak ta bilinen çok riskli kredi notu ortalamasına sahip olan kişilerdir. Bu kişilerin kredi onayı almaları ne yazık ki imkansızdır. Bu nedenle kredi red nedenleri arasında ilk sırada yer alan düşük kredi notu ortalaması için öncelik kredi notunu yükseltme teknikleri kullanılarak puanın yükseltilmesine verilmelidir.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 

Düşük kredi notu ortalaması nedeni ile kredi kullanamayan kişilerin pek çok çoğu kolay kredi veren bankalar arasından seçimde bulunmayı tercih etmektedir. Ancak bilinmelidir ki en kolay kredi veren bankalar dahi yüksek riskli kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi başvurularını kabul edemez. Kredi notu orta riskli olan kişiler ise kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunulmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Notum Az Riskli Yinede Kredi Alabilir Miyim?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.