Acil para lazım diyen kişilerin sayıları rekor hızla artarken buna paralel olarak “acil para verilir” ilanı veren finans kuruluşları ve tefecilerin sayıları da büyük oranda artmaya devam ediyor. Ancak acil para ilanlarında son derece dikkatli davranılması gerekiyor. Çünkü dolandırıcılar da ne yazık ki para ihtiyacı duyan kişileri hedef alıyorlar.

Acil Para Verenler 

Özellikle de banalar kredi vermiyor diyen kişiler için ne yazık ki tek çare acil para verenler üzerinden nakit para bulabilmektir. Ancak tefeciden para almak son derece risklidir. Çünkü para alacağınız tefecinin dürüstlüğünden asla emin olamayacağınız gibi senet karşılığı para aldığınız için imzaladığınız senetlerin de kimlerin eline geçeceğine dair bir bilgi edinmeniz mümkün değildir.

Bankadan Kredi Çekmek 

Yüksek kredi notu ortalamasına sahipseniz en kolay para bulabileceğiniz kaynak her zaman bankalardır. Bankadan kredi çekmek için artık günümüzde şubeye gitme zorunluluğu dahi bulunmayıp internet şubesi kullanıcılarına şubesiz kredi kullanma imkanı sunulmaktadır. Bunun için internet şubesi hesabınıza giriş yaptıktan sonra krediler bölümünü seçmeniz ve bu bölümde adınıza hazır kredi tanımlaması olup olmadığını kontrol etmeniz yeterli olacaktır.