Para ihtiyacı her geçen gün çok daha büyük bir oranda artış göstermeye başlarken acil para ihtiyacı yaşayan kişiler için bekleme süresi daraldığı için para bulmak daha da zorlaşmaktadır. Peki, çok acil para lazım diyen kişilerin kullanabilecekleri yöntemler nelerdir?

Hazır Kredi Kullanmak!

Bankalar yüksek kredi notu ortalamasına sahip olan müşterileri için hazır kredi olarak adlandırdıkları özel kredi limitleri tanımlamaktadır. Bu limitler her an kullanımınıza hazır olan ve tek bir onay ile hesabınıza aktarılacak olan kredi tutarını ifade etmektedir. xBazı bankalarda anında kredi olarak ta anılan bu tutarı genelde bankalar yüksek kredi notu ortalaması olan müşterilerinin kullanımına sunmakta olup bankanızın müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden böyle bir imkanının size tanınıp tanınmadığını öğrenmeniz mümkündür.

Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans Çekmek 

Özellikle de kısa süreli ve düşük tutarlı nakit ihtiyaçların giderilmesinde kredi kullanmak yerine taksitli nakit avans kullanmak daha mantıklı kabul edilmektedir. Kredi kartından nakit çekmek daha yüksek kredi faiz oranları ve kısa sürede borcun kapatılma zorunluluğu anlamına geldiği için bu nedenle kredi kartından taksitle para çekmek çok daha mantıklı olacaktır.