Bankalar kullandırdıkları krediler karşılığında hem belirli oranlarda faiz işletmekte hem de dosya masrafı adı altında ekstradan para tahsil etmektedir. Bankadan kredi alamıyorum diyen kişiler ise acil para verilir, borç para verilir ve faizle para verilir şeklinde ilanlar vererek bu tip zorda olan kişilere ulaşmaya çalışmaktadır.

Ancak bu tip ilanlara başvuruda bulunulurken çok dikkatli olunması gerekir. Aksi halde tefecilerin eline düşülmesi gibi istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalınabilir. Zaten faizli para verenler yasa olarak incelendiğinde tefeci olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle faizli para arıyorum diyen kişilerin tefecilere karşı son derece dikkatli olmaları gerekir.

Çünkü tefeciden para almak hatasını yapan bir kişi ne yazık ki 1 alıyorsa 10 ödemek zorunda kalır. Yine bu kişiler senet karşılığı para aldıkları için her ödemede kesinlikle bu senetleri geri almalıdır. Aksi halde kötü niyetli tefeciler aynı senet için birden fazla tahsilatta bulunabilir ya da faizli para verenler borcun tamamını ödeseniz dahi tekrar tekrar para alabilirler.