Kullanılan kredilerde yaşanan gecikmeler ve kredi kartı borçları gibi farklı pek çok nedene bağlı olarak acil para arayanlar sayı olarak artarken aynı zamanda acil para verilir ilanları veren tefecilerin sayıları da buna paralel olarak artmaya devam ediyor. Öncelikle hemen belirtelim tefeciden para almak yasal olarak suç sayılmasa da tefecilik yapmak ise Türk Ceza Kanununda hapis ile cezalandırılan suçlar arasında bulunuyor.

Çok acil borç paraya ihtiyacım var diyen kişilerin mutlaka bir liraya yüz lira faiz işleten tefecilerden uzak durmaları gerekiyor. Özellikle de senetle para veren kişilerden para alınsa dahi mutlaka her ödemede hiçbir bahane kabul edilmeksizin senetlerin tek tek alınması gerekiyor . Yoksa aynı senet için birden fazla ödeme yapmanız bile söz konusu olabiliyor.

Acil para lazım diyorsanız ilk tercihiniz her zaman bankalar olmalıdır. Çünkü bankadan kredi çekmek daha güvenilirdir ve banka tarafından dolandırılmak söz konusu değildir. Kredi sözleşmesi imzalarken alacağınız parayı ve ödeyeceğiniz faizi bilirsiniz. Sonrasında bir sürpriz ile karşılaşmaz, borcunuzu ödemediğinizde tefeciye borcumu ödeyemiyorum diyen kişiler gibi can sağlığınızı tehdit eden girişimlerle karşılaşmazsınız.