Kredi onayı alamayan ya da düşük kredi notu ortalaması nedeni ile bir türlü istediği tutar kadar kredi çekemeyen kişilerin en büyük yardımcısı son yıllarda “çıkmayan kredi çıkarılır” sloganı ile hizmet sunan danışmanlık şirketleridir. Finansal anlamda uzman olan Findeks kredi notu sisteminde tüm açıkları bilen bu şirketler başarılı kredi notu yükseltme teknikleri ile kısa sürede kredi notunu yükselterek kredi onayı alır.

Burada dikkat edilmesi gereken doğru ve güvenilir bir danışmanlık şirketi ile çalışmaktır. Zaten incelendiğinde çıkmayan kredi Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde daha fazla olduğu için bu şirketlerin bu illerde sayı olarak daha fazla olduğu görülmektedir. Önemli olan çıkmayan kredilere kesin çözüm sloganı ile hizmet veren bu şirketlerden en kalitelisi seçmektir. Yine bu tip ilan veren tefeciler de bulunmakta olup kesinlikle bu tip şirket ve şahıslardan senetle para almak gibi büyük bir hataya düşülmemelidir.

Çünkü amaç çıkmayan kredilere çözüm bulmak olmalıdır. Şahıslardan alınan paralarda hem ana paranın üzerine konulan faiz çok yüksektir hem de borcun zamanında ödenmemesi durumunda faizin üzerine daha yüksek bir faiz işletildiği için kişi bir süre sonra tefecilerden kurtulmak istese de ne yazık ki kendisini içinden çıkamayacağı kadar büyük bir borç yükü altında bulmaktadır. Burada önemli olan kişinin kredi sicilini düzeltmek ve buna bağlı olarak kredi notunu yükseltmek için doğru adımlar atmasıdır.