Çiftçilere özel olarak verilen çiftçi nakit kredisi, özel faiz imkanları ve vade seçenekleri ile çiftçilere yeni bir kredi imkanı sunuyor. Diğer meslek gruplarına olduğu gibi, bankaların çiftçilere de özel olarak hazırladığı kredi kampanyaları bulunuyor. İş yapmak isteyen ya da işini büyütmek isteyen çiftçilere verilen çiftçi nakit kredisi, avantajlarını da beraberinde getiriyor. Hasat dönemi geldiğinde yaşayabileceğiniz finansal zorluklar ve nakit ihtiyaçları için siz de bu kredi kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

Vadesiz hesabınızda para olmasa bile, nakit kredisi ile, o döneme kadar hesaba tanımladığınız otomatik ödeme talimatları, zirai faaliyetler için yaptığınız çek, senetler de bu hesaptan otomatik olarak ödenmektedir. Dilediğiniz zaman 7/24 bu krediye başvurabilir ve krediyi alabilirsiniz. Peki, çiftçi nakit kredisi nasıl alınır? Şartları nelerdir? Bu krediyi alabilmeniz için başvurunuz ile birlikte şu belgeleri de teslim etmeniz gerekiyor;

  • Nüfus kağıdı fotokopisi,
  • Çiftçi Sistemine kayıt belgesinin aslı,
  • çiftçilik belgesi ve
  • başvuracağınız bankanın talep edeceği diğer ek belgeler.

Çiftçilerin nakit kredisi için en çok tercih ettikleri bankalardan biri de Finansbank oluyor. Uygun faiz seçenekleri ve rahat ödeme seçenekleri ile Finansbank çiftçi nakit kredisi kullanabilirsiniz. Kredi başvurunuzu şubelerden, internet bankacılığı ile ya da SMS ile kredi başvurusu yaparak gerçekleştirebilirsiniz.