Çevreci Kredi Nedir?

Çevreci Kredi, müşterilere çevre dostu çözümler sunan İş Bankası tarafından verilen bir kredi türüdür. İş Bankası Çevreci Kredi ile temiz bir çevre ve doğa dostu evler oluşturmayı hedeflemektedir. 

Çevreci Kredi, bireysel ihtiyaç kredileri kapsamında İş Bankası tarafından sunulan bir kredi türüdür. Eğer eviniz ve çevreniz için doğa dostu değişiklikler yapmak istiyorsanız bu krediden yararlanmanız mümkündür. Doğa dostu adı altında kastettiğimiz değişiklikler yalıtımlar, doğalgaz dönüşümleri A+ beyaz eşya seçimi ve benzeri değişikliklerdir. Bunların tümü Çevreci Kredi sunan İş Bankası tarafından maddeler hâlinde müşterilere sunulmuştur.

Yukarıda sıraladığımız değişimlere bakarak Çevreci Krediyi hangi amaçlar ve hedefler için kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Çevreci Kredi hakkında bilgi almak ve bu krediyi almak amacıyla izlemeniz gereken adımları öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

İş Bankası Çevreci Kredi Ne İçin Kullanılır?

Çevreci Kredi aldığınızda bu krediyi ancak belirli işlemleriniz için kullanabilirsiniz. Bu işlemler arasında ikamet ettiğiniz binanın zeminine, duvarına ve tavanına ısı ya da su yalıtımı yapmak, pencerelerinizi iki ya da üç camlı sistemlerle değiştirmek, evinizde doğalgaz dönüşümü yapmak ya da merkezi ısıtma sistemine geçmek ve benzeri işlemler yer almaktadır. Bu işlemler doğa dostu değişikliklerdir.

Çevreci krediyi evinizde doğa dostu değişikler kullanmanız hâlinde hem çevreye yararlı bir değişiklik yapmış olursunuz hem de evinizin  ısıtma giderleri azalır. Isıtma ve soğutma sistemlerinin daha yeni olanlarla değiştirilmesi işlemine buhar kazanı, radyatör, tesisat, ısı paylaşım sistemleri gibi enerji verimliliği yüksek olan sistemlerle değişim işlemleri dahildir.

Çevreci Kredinin Avantajları Nelerdir?

Çevreci Kredi almanız bir taşla iki kuş vurmanızı sağlar. Yani hem doğa için sorumluluklarınız çerçevesinde yararlı bir iş yaparsınız hem de eviniz için yalıtım ve benzeri değişiklikler yaparak faturalarınızı azaltmış olursunuz. Çevreci Krediyi kullanabileceğiniz işlemlere güneç enerjisi ile ısıtma ve sıcak su sağlayan sistemlerin uyum işlemi ede dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   ING Bank 3 Ay Ertelemeli Kredi

Beyaz eşyalarınızı enerji verimliliği yüksek yani A sınıfı ya da daha verimli sınıflar olan A+, A++ ve A+++ gibi sınıflara dahil olan dayanıklı beyaz eşyalarla değiştirmek istediğinizde de Çevreci Krediden yararlanmanız mümkündür. Bu eşyalara fırın, buzdolabı, derin dondurucu, çamaşır makinesi, kurutma makinesi, bulaşık makinesi, klima, kombi gibi beyaz eşyalar dahildir.

İş Bankası 3 bin TL’den 10 bin TL’ye kadar alacağınız çevreci krediye 1 ay ile 24 ay arasında vade vermekte ve yüzde 1,33 oranında faiz uygulamaktadır. Kredi tahsis ücreti 52,5 TL’dir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.