Çevre dostu ev kredisi İş Bankası tarafından sunulan bir kredidir.  Siz de çevre dostu bir ev sahibi olarak çevre dostu ev kredisinden yararlanmak istiyorsanız bu konuda detaylı bilgi almak için yazımızı okuyun.

Herkes ev sahibi olmak ister. Ancak nasıl bir ev sahibi olmak istediğiniz önemlidir. Eğer size kiracı olduğunuz evi özleten bir ev satın alırsanız mutsuz olursunuz. Bu yüzden nasıl olursa olsun benim olsun dememelisiniz. Çünkü ev sahibi olmak hem çok para hem de çok zahmet gerektiren bir eylemdir. Her şeyden önce verdiğiniz paranın ve emeğin karşılığını size geri verecek bir ev gereklidir.

Nasıl Konut Sahibi Olunur?

Konut satın almak için konut kredisi kullanarak yüklü bir borç altına girdiğiniz zaman buna değmesini istersiniz. Bu yüzden ev sahibi olmaya karar verdiğinizde aceleci davranmamalı ve tüm seçenekleri en ince detayına kadar incelemelisiniz. Evinizin konumu da oldukça önemlidir.

Fiyatı düşük diye daha sonra sizi aldığınıza pişman edecek bir evi satın almanız sizin paranızdan çok para götürmese de hayatınızdan yılları götürebilir. Üstelik sağlığınızı da elinizden alabilir. Bu yüzden ev sahibi olmak istiyorsanız iki seçeneğiniz vardır. Birincisi kiralık evde yaşayıp tasarruf ederek para biriktirmektir. İkincisi de ucuz diye kooperatif evine girmek ve hem küçük bir evde yaşayıp mutsuz olmak hem de yıllarca taksit ödemektir.

Çevre Dostu Konut Sahibi Nasıl Olunur?

Yukarıda sıraladığımız konut sahibi olma seçeneklerine bir seçenek daha eklemeliyiz: Çevre dostu bir konut sahibi olup çevre dostu konut kredisiyle ücretini ödemek. Çevre dostu konut kredisini alabilmeniz için B enerji sınıfına tâbi olan ya da bu sınıfın üstündeki enerji sınıflarına tâbi olan çevre dostu binalardan ev sahibi olmanız gerekmektedir.

İş Bankası çevre dostu krediyi size özel indirimli faiz oranlarıyla vermektedir. İş Bankası çevre dostu ev kredisini 120 aya varan yani 10 yıla varan vadelerle alabilirsiniz.

Çevre Dostu Konutun Avantajları Nelerdir?

  • Çevre dostu konut sahibi olduğunuzda sizi mutlu eden bir eve sahip olursunuz.
  • Çevre dostu bir konut sahibi olmanın psikolojik rahatlığını yaşarsınız.
  • Çevre dostu konutlar enerjiyi etkin kullanır.
  • Çevre dostu konutun elektrik, su ve doğalgaz faturaları düşük gelir.
  • Çevre dostu konutlar enerjiyi tasarruflu kullanır. Bunun hem sizin cebinize hem de çevreye yararı olur.