CEPTETEB ihtiyaç kredisi hesaplama hakkında çok sayıda soru sorulmaktadır. CEPTETEB ihtiyaç kredisi almak ve faiz oranları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız yazımıza göz atın.

CEPTETEB ihtiyaç kredisi avantajlı bir ihtiyaç kredisidir. Kredi tahsis ücreti olmadan alabileceğiniz bu kredinin faiz oranı yüzde 1,35 şeklinde belirlenmiştir. CEPTETEB şubesiz bankacılık hizmeti olarak öne çıkmaktadır. CEPTETEB müşterilerine pek çok ürün ve hizmet sunmaktadır. Bu ürünler vadesiz mevduat hesabı, vadeli hesap, kredi kartı ve son olarak pek çok kişinin ilgisini çeken ihtiyaç kredisidir.

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

CEPTETEB ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi için CEPTETEB internet sitesinde bir hesaplama aracı bulunmaktadır. Bu araç sayesinde çekmek istediğiniz kredi tutarını girerek ve kredinizi ne kadar vade ile kullanmak istediğinizi belirterek nasıl bir ödeme tablosu ile karşılaşacağınızı görebilirsiniz. Ayrıca kredi ödeme planınızın yanı sıra cebinizden çıkacak masrafları ve maliyet oranlarını da görmeniz mümkündür.

CEPTETEB internet sitesinde bir kredi hesaplama aracı bulunsa da yazımızda örnek ödeme planlarına yer vereceğiz. Ancak bundan önce CEPTETEB ihtiyaç kredisi hakkında bilmeniz gereken bazı unsurlara değinmemiz gerekiyor. CEPTETEB ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız en az 1000 TL ve en çok 20 bin TL kredi alabileceğinizi bilmelisiniz. CEPTETEB ihtiyaç kredisini 3, 6, 9, 12, 18, 24, 36, 48 ay vade seçenekleri ile alabilirsiniz.

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Hesaplama Örnekleri

CEPTETEB ihtiyaç kredisi almayı planlıyorsanız öncelikle hesaplama yapmalı ve ödeme planını incelemelisiniz. İhtiyaç kredisi alırken bankaya başvurmadan önce kredi aldıktan sonra karşınıza çıkacak tüm masraflardan haberdar olmalı ve bunlara karşı hazırlıklı olmalısınız. Aşağıda CEPTETEB ihtiyaç kredisi örneklerini bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

12 ay vade ile ve yüzde 1,35 faiz oranıyla 5 bin TL kredi alırsanız:

 • Geri ödeyeceğiniz toplam kredi tutarı: 5,542,03 TL olacaktır.
 • Ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı: 461,83 TL olacaktır.
 • Bu kredi için sizden kredi tahsis ücreti yani dosya masrafı alınmaz.
 • Kredi için ödemeniz gereken hayat sigortası masrafı: 111,00 TL olacaktır.

Yukarıdaki örnekte göreceğiniz gibi krediyi alırken ödemeniz gereken ücret sadece hayat sigortası ile sınırlıdır. Faiz oranı gayet makuldür.

24 ay vade ile ve yüzde 1,35 faiz oranıyla 10 bin TL kredi alırsanız:

 • Geri ödeyeceğiniz toplam kredi tutarı: 12,149,39 TL olacaktır.
 • Ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı: 506,23 TL olacaktır.
 • Bu kredi için sizden kredi tahsis ücreti yani dosya masrafı alınmaz.
 • Kredi için ödemeniz gereken hayat sigortası masrafı: 168,00 TL olacaktır.

Bu krediyi almak için ödemeniz gereken ücret sadece hayat sigortası masrafıdır. Vade uzadıkça ger ödeyeceğiniz toplam kredi tutarı da artacaktır.

48 ay vade ile ve yüzde 1,35 faiz oranıyla 20 bin TL kredi alırsanız:

 • Geri ödeyeceğiniz toplam kredi tutarı: 29,221,34 TL olacaktır.
 • Ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı: 608,78 TL olacaktır.
 • Bu kredi için sizden kredi tahsis ücreti yani dosya masrafı alınmaz.
 • Kredi için ödemeniz gereken hayat sigortası masrafı: 707,00 TL olacaktır.

Farklı tutarlarda krediler için CEPTETEB internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.