Düşük kredi notu nedeni ile bankalardan kredi çekemeyen pek çok kişi farklı yöntemler aramaktadır. Kredi kullanamıyorum diyen kişilere sunulan bir diğer yöntem ise faturalı telefon hattına kredi kullanımıdır. Bu yöntemde kredi veren kişiler cep telefonu kullanıcılarına hatları üzerinden cep telefonu satışında bulunuyormuş gibi satış işlemi göstermekte ve 3 bin liraya kadar kredi kullanımı imkanı sağlamaktadır.

Cep Telefonundan Kredi Başvurusu

Cep telefonu hattına kredi kullanmak isteyen kişilerin verilen ilanları takip ederek bu tip kredi kullandırma işleminde bulunan firmalar ile iletişime geçmeleri yeterli olacaktır. Bu konuşma esnasında karşı taraf size taleplerini iletecek ve ne kadarlık kredi kullanabileceğiniz konusunda size yardımcı olacaktır. Kredi kullanma limiti cep telefonu hattından yapılan başvurularda genelde 3 bin lira olup yine en fazla 24 ay vadeli kredi kullanımına olanak sağlanmaktadır.

Cep Telefonu Kredisi

Cep telefonu kredisi olarak ta bilinen bu yöntemden yararlanmak isteyen kişilerin sahip olmaları gereken tek kriter düzenli olarak ödedikleri faturalı bir cep telefonu hattına sahip olmalarıdır. Kesinlikle faturaların düzenli ödenmesi çok önemlidir. Yine faturalı hattın en az 6 aydır kesintisiz olarak açık olması gerekir. Yani hattın kapatılması ya da yeni açılmış olması gibi durumlarda cep telefonu kredisi kullanımı kesinlikle mümkün değildir.

Düşük Kredi Notuyla Kredi Veren Bankalar 

3 bin liradan daha fazla kredi kullanmak isteyen kişilerin ise kredi başvuruları için mutlaka bankaları kullanmaları gerekir. Düşük kredi notuna kredi veren  bankalar bulunmakla beraber yine kredi notum düşük diyen kişilerin kredi kullanabilmeleri adına kolay kredi veren bankalar yönelmeleri gerekir. Örneğin Odeabank, Finansbank ve ING Bank çok daha kolay kredi veren bankalar arasında bulunmakta olup düşük kredi notu olan müşterilerine bile maaşları ile orantılı olan kredileri kullanmaları konusunda onay verebilmektedir.