CardFinans’tan Kira Geliri Vergisi’ne İki Taksit

CardFinans kira geliri vergisi ödemelerinizi iki takside bölmenizi sağlıyor. QNB Finansbank kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde kira geliri vergisi ödemenizi iki takside bölebileceksiniz. 

CardFinans sayesinde kira geliri vergisi ödemelerinizi öderken zorlanmayacaksınız. Bu sayede kira geliri verginizi öderken toplam tutarı iki takside bölmeniz mümkün olacak. Bu kampanyadan yararlanmak için QNB Finansbank kredi kartı kullanmanız ve bazı koşulları sağlamanız gerekiyor. QNB Finansbank kredi kartınızla yapacağınız kira geliri vergisi ödemelerinin taksitlendirilmesi için sağlamanız gereken koşulları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kira Geliri Vergisi Nedir?

Kira geliri vergisi devletin çıkardığı yeni bir vergi türüdür. Buna göre eğer iş yerinizi ya da konutunuzu kiraya verdiyseniz ve bu sayede kira geliri elde ediyorsanız devlete kira geliri vergisi ödemek zorundasınız. Bu vergiyi gib.gov.tr üzerinden ödeyebilir, ayrıca kampanya yapan bankaların kredi kartlarıyla ödeme yaparak taksitlendirme imkânından yararlanabilirsiniz. Bu bankalardan biri de QNB Finansbank olarak öne çıkmaktadır.

Kira geliri vergisi, iş yerinden ya da konutundan elde ettiği kira geliri belirli bir tutarın üstünde olan kişilerden alınmaktadır. Bu tutar aylık ve yıllık olarak hesaplanmakta ve ardından değerlendirmeye alınmaktadır. Diyelim ki bir konutunuz var ve siz bu konutunuzu kiraya veriyorsunuz. Konutunuzdan elde ettiğiniz yıllık kira geliri 3800 TL’nin ve aylık geliri 320 TL’nin üstünde ise kira geliri vergisi ödemeniz zorunludur. Ayrıca kiraya verdiğiniz iş yerinizden elde ettiğiniz yıllık kira geliri 30 bin TL’nin ve aylık geliri 2500 TL’nin üstünde ise yine kira geliri ödemeniz zorunludur.

QNB Finansbank Kredi Kartı ile Taksitlendirme Şartları

QNB Finansbank kredi kartınızla yaptığınız kira geliri ödemelerinde iki taksit avantajından yararlanmak için ödemelerinizi QNB Finansbank internet şubesinden ya da mobil bankacılık uygulamasından yapmanız şarttır. Ayrıca bu ödemenizin taksitlendirilebilmesi için vergi ödemenizi Mart ayı sonuna kadar yapmanız gerekmektedir.

QNB Finansbank kredi kartı ile yapacağınız kira geliri vergisi ödemelerinin iki takside bölünmesi için bankanın belirlediği koşullara göre ödeme yapmalısınız. Yapacağınız kira geliri vergi ödemesi sırasında karşısınıza tek çekim ödeme seçeneği çıkmayacaktır. Yani kartınızla bu vergi ödemesini iki taksitte yapmak zorundasınız. Ayrıca bu taksit kampanyasından sadece QNB Finansbank kredi kartı sahipleri yararlanabilmektedir. Yani eğer bireysel banka kartınızla, ticarî banka kartınızla ya da sanal kartınızla ödeme yapmak isterseniz bu ödemeniz iki takside bölünmeyecektir

QNB Finansbank kredi kartınızla kira geliri vergisi ödemenizi yapmak istediğinizde eğer Para Puan kullanırsanız ödemeniz iki takside bölünmeyecektir. Ayrıca ticarî kredi kartınızı kullanarak bir ödeme yaparsanız vadelendirme, harcama taksitlendirme, taksit kolay ve harcama öteleme özelliklerinden yararlanmanız mümkün olmayacaktır. Ödemenizi QNB Finansbank internet şubesinden ve mobil bankacılık uygulamasından gerçekleştirirken iki taksit fırsatından yararlanabilmek için 0012-Gelir Vergisi (GMSI) seçeneğini seçmelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.