Günümüzde birçok tüketici işsiz olmasına rağmen kredi almak istiyor. Çalışmayan kredi veren banka var mı sorusunu cevaplayacağız baktığımız zaman para ihtiyacı sürekli olarak vardır bu yüzden kredi çekmek isteyebilirsiniz ama bankalar çalışmayanlara kredi verirken kendilerini güvene alırlar. Bankalar öncelikle sigortası devamlı yatan ve devlet memurlarına kredi vermek isterler nedeni verdikleri kredileri daha kısa süre içinde alabilirler. Bu kişiler bankalara göre daha güvenli gelir ve bu kişilerin kredi notu genelde daha yüksektir.

Sigortasız Çalışanlar Kredi Alabilir Mi?

Üstede bahsettiğimiz gibi sigortasız çalışanlar sadece 5000tl kadar ihtiyaç kredisi alabilirler miktarlar yükseldikçe kredi notunuz artsa bile kredi alma olasılığınız çok düşüktür. Bankalar çok yüksek olmamakla çalışmayana kredi verebilmektedir ama bu krediyi verirken belli şartlar sunarlar. Banka hesabınızda para olması kredi almanızı kolaylaştırır.

İpotek edebilecek ev,araba,arsa türünde bir mala sahip olmanız kredi almanızı kolaylaştırır. Kirada eviniz varsa bu geliri resmi olarak belgelerseniz yine kredi alma şansınız yüksektir. Kredi tutarınıza göre size devlet memuru bir kişinin kefil olması işinizi kolaylaştırır. Bankalar kredi verirken sigortalı çalıştığınız aya dikkat edeler ve asgari 6 ay sigortalı çalışmış olmanız gerekir. Çalışmayanlarda kredi alabilirler.