Çalışmayana kişilerin kredi ve kredi kartı başvurusu koşullarından yaralanmak amacı ile bankalara bir gelir bildirmesi gerekmektedir. Bu gelir bildirimi ise aktif çalışma sağlanmadan yapılabilmektedir. Kişinin kendine ait evi var ise ve buradan kira geliri elde diyor ise bankalara kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Uygulamaları içerisinde çalışmayana uygun kredi/kredi kartı veren bankalara yönelik kredi ve kredi kartı başvuruları internet aracılığı ile yapılmaktadır. Başvuru sırasında izlenmesi gereken yol ve hangi bankalara başvurulması gerektiği yazı içerisinden öğrenilebilmektedir.

En kolay kredi veren bankalar yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Çalışmayanlara Kolay Kredi Veren Bankalar

Kredi talebinde bulunan çalışmayan kişiler belirli banka kuruluşlarından kredi alma koşullarında daha avantajlı imkanlara sahiptirler. Bu bankalar genel olarak kredi başvuru evrakı istememektedir. Çalışmayan kişilere en kolay kredi kullanım koşullarını sağlayan bankalar ise şu şekilde sıralanmaktadır:

 • N Kolay kredi( Aktif Bank)
 • CEPTETEB (TEB Bankası)
 • com
 • E-kredi (ING Bank)

Bu bankalar çalışmayanların ihtiyaç kredisi türünde başvuru yapabilmesini sağlamaktadır. Kredilerden düşük faiz oranları ile yararlanılmasına olanak tanımaktadır. Bankalara yapılan başvurular, yukarıda bulunan bankalardan biri seçilerek resmi web sitesi üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapılması yoluyla sağlanmaktadır. Başvurunun nasıl ayapılacağı alt başlıkta yer almaktadır.

Çalışmayana Uygun Kredi Veren Bankalara Başvuru

Bankalara Çalışmayan kredisi başvurusu yapmak için internet üzerinden seçilen bankanın adı ile kullanılacak kredi çeşidi girilip aratma yapılmalıdır. ‘’N kolay ihtiyaç kredisi başvurusu’’ başlığı bu arama kriterine uygun bir örnektir. Bankanın, çalışmayanlara yönelik kredi kartı seçenekleri içerisinde sunduğu kredilere başvuru yapmak için izlenecek adımlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Bankanın adı ve sonrasında ihtiyaç kredisi kullanımı sözcüğü eklenerek internet arama motorlarında çıkan bankanın resmi sitesine tıklanmalıdır.
 • Buradan karşınıza çıkan kredi başvuru tablosuna kullanılacak kredi limiti ve tercih edilen vade, ad, soy ad, Tc kimlik numarası girilip onay verilmelidir.
 • Sonraki aşamada gelen tabloda aylık gelir miktarı yazılmalı ve onay verilmelidir. Kredi talebi bu yol ile tamamlanmaktadır.
 • Olumu dönüş banka kanalınca sms yolu ile haber verilmektedir.

Çalışmayanlara Uygun Kredi Veren Bankaların Şartları

Çalışmayan ihtiyaç kredisi şartları arasında daha önce çalışılan son iş yerinden 3 ay sigorta ödemesi sağlamış olma şartı aranmaktadır. Aynı zamanda çalışmayan kişi aylık gelir olarak evi var ise bunun kira bedelini ve ya sahip olduğu arsalardan aldığı kira bedellerini gösterebilmektedir. Bankaların, çalışmayana uygun kredi/kredi kartı seçenekleri arasında yer alan kredilere başvuru için istediği diğer şartlar ise şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Daha önceden toplam 12 ay çalışılmış olması gerekmektedir.
 • Bu çalışma süresi ise 3 ay sigorta ödemesi yapıldığına dair belge ile kanıtlanmalıdır.

Bu gerekliliklere uyum gösterildiğinde bankadan kullanılan kredi limitinin çekilmesi sağlanabilmektedir. Çalışmayan kişiler farklı kaynaklar üzerinden gelir beyanında bulunarak, kredi limitinin çekimini sağlayabilmektedir. Bu durum kişinin kredi geri ödemelerini yapabilecek yapıya sahip olduğunun kanıtlanması için önem taşımaktadır.

Çalışmayanlara Uygun Kredi Başvurusu Evrakları

Kredi başvurusu yapan çalışmayanlar İkinci başlıkta sunulan kredi başvuru işlemi gerçekleştirilip, kredinin onaylandığının kişiye iletilmesi ile bankalara kredi alımı şartlarına uyulduğu kanıtlanmalıdır. Bu işlem için evrak teslimi yapılası gerekmektedir. Teslim edilecek evraklar kişinin çalışmamasına rağmen krediyi ödeme açısından gerekli gelir düzeyine sahip olduğunun kanıtlanmasına olanak sağlamaktadır. Online kredi talebinde istenmeyen, gelir gösterilebilecek işlemin belgeleri, kredi online başvurusu sonrası şubeler kanalı ile alınmaktadır. Online kredi başvurusu onayı sonrası banka şubelerine iletilecek evraklar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Kredi onayından sonra kredi kullanılan banka şubesine gidilerek kişinin konutu üzerinden aldığı kira tutarına ilişkin belge verilmelidir.
 • 3 aylık sigorta ödemesinin yapıldığını gösteren SGK kaydı bankaya verilmelidir.
 • Evrakların kayıt altına alınması ve teyit edilmesi ile banka şubesinden, internet üzerinden onaylanmış olan kredi limiti çekilerek işlem tamamlanmaktadır.

Çalışmayanlara Kolay Kredi Veren Bankaların Kredileri

Çalışmayanlara sunulan kredi çeşitleri ihtiyaç kredisi adı altında oluşturulmaktadır. Çalışmayan kişiler ilk üç paragrafta işlenen başvuru şartları ve başvuru onayı sonrası gerekli belgelerin şubeye teslimi işlemi sonucu ihtiyaç kredisi limitlerinden faydalanmaktadır. Çalışmayanlara sağlanan kredilerin geri ödeme koşulları uygun miktarlar ile sağlanabilmektedir. Çalışmayanlara yönelik bankaların sunduğu ihtiyaç kredisi özellikleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Çalışmayanlara CEPTETEB ihtiyaç kredisi: 10 bin tl limit ile kullandırılmaktadır. Kredi limitinin aylık ödemeleri 527 tl olarak yapılmaktadır. Faiz oranı ise yüzde 1.64 olarak uygulanmaktadır.
 • Çalışmayanlara Enpara.com ihtiyaç kredisi: 10 bin tl limit ile kullandırılmaktadır. Aylık ödemeleri 528 tl olarak yapılan kredinin faiz oranı % 1.65 olarak belirlenmektedir.
 • Çalışmayanlara ING Bank kredisi: 10 bin tl tutarında kredi kullanımı için aylık 523 tl geri ödeme taksiti talep etmektedir. Uyguladığı faiz oranı ise yüzde 1.59 olarak belirlenmektedir.

En uygun konut kredisi detayları için tıklayınız.

Çalışmayana Kredi/Kredi Kartı Veren Bankaların Kredi Kartları

Çalışmayanların alabileceği kredi kartı çeşitleri İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası, TEB, QNB Finansbank, Denizbank, Garanti Bankası, ING bank tarafından verilmektedir. Bankalar kredi kartlarında çalışmayanlar için 1.000 tl limitli kullanım sağlamaktadır. Bankaların 1.000 tl limit ile kullanım sağladıkları kartlar ile sırasıyla;

 • Maximum Card
 • Akbank Axess
 • World
 • CEPTETEB
 • Card Finans kredi kartı
 • Deniz Bonus
 • Bonus kart
 • ING Bankası kredi kartıdır.

Bu kredi kartı çeşitleri 1.000 tl limit ile kullandırılıp, sigortalı bir işe girilmesi durumunda şubelerden yapılan limit yükseltme talebi ile kullanılmaya devam edilebilmektedirler. Kartlara ilişkin başvuru seçilen kartın dahil olduğu banka kuruluşunun şubelerine ziyaret yolu ile yapılmaktadır. Başvuru için gerekli belgeler ve nasıl yapılacağı alt başlık içerisinde sunulmaktadır.

Çalışmayana Kredi/Kredi Kartı Veren Bankalara Kredi Kartı Başvurusu

Çalışmayan kredi kartı başvurusu için şubeler ziyaret edilebilmektedir. Seçmiş olduğunuz kartı kullandıran bankanın şubesine gidilerek, kredi kartı başvuru formu doldurulmaktadır. Şube müşteri temsilcisine nüfus cüzdanı fotokopisi verilmelidir. Çalışmayan kişilerin gelir beyanı yapabilmesi için kiraya verdikleri ev mevcut ise bunun belgesi ve ya ortak oldukları bir iş yerinden aylık olarak aldıkları gelire ilişkin belge bankaya iletilmektedir. Bankaların çalışmayana uygun kredi/kredi kartı seçenekleri içerinde yer alan kredi kartı ürünleri için başvuruda izlenecek adımlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Şube müşteri temsilcisi ile kredi kartı başvuru formu doldurulmaktadır.
 • Yukarıda belirtilen evraklar forma eklenmektedir.
 • Bu işlemler ile başvuru tamamlanmaktadır.
 • Kredi kartı başvurusunun onaylanması halinde şube müşteri temsilcisi formda bulunan iletişim numarasından dönüş sağlamaktadır.
 • Kart başvuru esnasında şubeye istenebilmektedir.
 • Onay sonrası istenen kart teslimi şubeden yapılabilmektedir.

Onaylanan kartlar çalışmayan kişilere 1.000 tl limit ile kullandırılmaktadır. Sigortalı bir işe girilmesi durumunda şubelerden, kart limiti yükseltmek amacı ile talepte bulunulabilmektedir.