Bankalardan kredili ürün kullanmak isteyen kişilerin belirli koşulları taşımaları şartı bulunmaktadır. Bu koşulları taşımayan kişilerin yapmış oldukları başvurular ne yazık ki reddedilmektedir. Aranılan bu şartlardan en önemlilerinden biride kişinin aylık düzenli bir gelire sahip olmasıdır. Çalışmayana kredi / kredi kartı veren banka bulunmakla beraber burada önemli olan kişinin çalışmasa da gelir belgesine sahip olmasıdır.

Çalışmayana Kredi Kartı Veren Banka 

Günümüzün en çok kullanılan ödeme yöntemleri arasında yer alan kredi kartı aynı zamanda son derece zorlu olan geçinme konusunda ay sonunun getirilmesine son derece yardımcı olmaktadır. Bu nedenle pek çok kişi kredi kartı sahibi olmayı istemektedir. Kredi kartı almak isteyen kişilerin ise belirli kriterleri taşıması gerekmektedir.

Bukriterleri taşımayan kişilerin kredi kartı başvuru formu doldurmalarına rağmen kredi kartı başvuru sonucu olumsuz olarak verilmektedir. Yani kredi kartı başvuru reddi kararı verilerek kart almalarına izin verilmemektedir. Bu şartlardan biride kişinin aylık düzenli bir gelire sahip olmasıdır. Kişinin kira geliri gibi farklı gelirler sunabilmesi durumunda çalışmayana kredi kartı verilmesidir.

Çalışmayana Kredi Veren Banka 

Çalışmayanlara kredi veren bankalar bulunmakla beraber bu bankalar farklı gelir belgeleri sunmalarını istemektedir. Gelir belgesi olmadan kredi çekmek kesinlikle mümkün değildir. Bu aynı çalışmayan kişilere kimsenin borç para vermek istemesine benzemekte olup kullanılan kredinin geri ödemesi için kaynak sunmayan kişilerin de bankalardan kredi kullanmasına asla izin verilmemektedir. Bu durumda kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin mutlaka bankaya kredinin geri ödemesinde kullanabilecekleri bir gelir kaynağı sunmaları gerekmektedir.

Sigortasız Kredi Nasıl Çekilir?

Sigortası olmayan kişilerin bankadan kredi çekmek için kullanabilecekleri yöntem kesinlikle maaş yazısı gibi farklı bir gelir belgesi sunmaktadır. Maaş yazısı ile kredi veren bankalar bulunmakla beraber ne yazık ki işverenler Maliye Bakanlığı tarafından bir cezai yaptırım ile karşı karşıya kalmamak adına çalışanlarına bu yazıyı vermek istememektedir.

Yine düşük maaş nedeniyle konut kredisi onayı alamayan kişilerde maaş yazısı ile konut kredisi alma hakkına sahiptir. Burada banka için önemli olan kredi kullanacak olan kişinin kesin bir gelir belgesine sahip olmalarıdır.