Çalışmayana Kredi Kartı Veren Banka

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi kartı veren bankalar bu kartların ödemelerini güvence altına alabilmek adına bazı özel koşulların taşınmasını istemektedir. Bunlardan biri de kişinin ödemede kullanacağı bir kaynak sunması yani düzenli bir gelire sahip olmasıdır. Bu nedenle bankalar sadece çalışan kişilere kredi kartı onayı vermeyi tercih etmektedir. Peki, çalışmayana kredi kartı veren banka var mıdır?

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Başvurusu 

Geliri olmayan kişilerin ne yazık ki kredi kartı onayı almaları mümkün değildir. Kredi kartı başvuru formu doldurulmasına izin verilmekle beraber yapılan değerlendirme sonucunda kredi kartı başvuru reddedilmesi ile süreç sonlandırılmaktadır.

Çalışmadan Kredi Kartı Almak 

Çalışmadan kredi kartı almak isteyen kişilerin kullanabilecekleri tek yöntem ek kart talebinde bulunmaktır. Yani kredi kartı olan bir kişinin size ek kart çıkartması durumunda kendi adınıza olan kredi kartınızı kullanmanız mümkündür. Bunun dışında kalan tüm yöntemlerde aylık gelir belgesi sunamadığınız için kredi kartı onayı almanız hiçbir şekilde mümkün değildir.

Maaş Yazısı İle Kredi Kartı Alınabilir Mi?

Sigortasız çalıştığı için gelir belgesi sunamayan kişilere bankalar maaş yazısı ile kredi ve kredi kartı kullanma imkanlarını sunmaktadır. Bunun için kişinin çalıştığı yerden maaş yazısı alması yeterlidir. Nasıl maaş yazısı yazıldığını bilmiyorsanız internetten bulabileceğiniz maaş yazısı örneği üzerinden kendi yazınızı oluşturmanız mümkündür. Ancak işverenler Maliye Bakanlığı tarafından yapılacak olan takiplerden etkilenmemek ve usulsüzlük cezası almamak için çalışanlarına maaş yazısı vermemeyi tercih etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.