Çalışmayan Öğrenciye Kredi / Kredi Kartı Verilir Mi?

Çalışmayan Öğrenciye Kredi / Kredi Kartı Verilir Mi?

Özellikle de kendi ekonomik bağımsızlıklarını ilan etmek isteyen öğrenciler için kredi kartı büyük önem taşımaktadır. Öğrencilere kredi kartı veren bankalar bulunmakla beraber bu konu hakkında merak edilen sorulardan biri de “çalışmayan öğrenciye kredi / kredi kartı verilir mi?” sorusudur.

Çalışmayan Öğrenciye Kredi 

Öğrencilere kredi verilmesi konusunda bankalar belirli kriterleri aramaktadır. Özellikle de üniversite öğrencilerinin eğitimlerini destekleyen eğitim kredisi paketleri son derece çeşitli olup yine yurtdışında okumak isteyen ya da dil okulu eğitimlerini desteklemek gibi pek çok kredi paketi bulunmaktadır.

Ancak bu noktada öğrencilere kredi veren bankalar mutlaka öğrencinin belirli bir gelirinin bulunmasını talep eder. Çalışmayan öğrenciye kredi verilmesi bu durumda kesinlikle mümkün değildir. Ziraat Bankası öğrenci kredisi paketinde ise öğrenim kredisi alanlar için bu kredi limiti dahiinde kredili mevduat hesabı açarak her ay bu tutarı önden harcamalarına izin vermektedir.

Çalışmayan Öğrenciye Kredi Kartı 

Özellikle de öğrenimlerini farklı şehirlerde sürdüren öğrenciler için kredi kartı çok önemli bir ihtiyaçtır. Günümüzde öğrencilere kredi kartı veren bankalar bulunmakla beraber yine bu kredi kartı ürünü içinde öğrencinin gelir belgesi sunması talep edilir.

Ancak genelde öğrencilere kredi kartı limiti düşük tutularak onay verilir. Çalışmayan öğrenciye kredi kartı verilmesi de kesinlikle mümkün değildir. Çalışmadan kredi kartı almak isteyen öğrencilerin ise ebeveynlerinden kendilerine ek kart çıkarmalarını istemeleri en mantıklı çözüm olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   2018 Yılında Emekliye Faizsiz Kredi Ziraat Bankasından

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.