Çocuk sahibi olduktan sonra pek çok kadın için karar verme süreci başlar. Çünkü kadın hem iş yerinde hem de evde tam performans ile çalışamadığı konusunda eleştirilere maruz kalır. Ancak günümüzde kadınların iş hayatlarına geri dönmelerini sağlamak adına hükümet pek çok önlem alırken kadınların iş hayatına geri dönüşlerini sağlamak adına çalışan annelere kreş yardımı hayata geçirilmiştir.

Çalışan Annelere Kreş Desteği 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hayata geçirilen proje kapsamında çalışan annelere kreş desteği sağlanmasına karar verilmiştir. Ancak uygulama henüz projelendirme aşamasında olup belirlenen pilot illerde uygulamaya geçilmiştir. Bu yüzden çalışan annenin kreş desteği parası alabilmesi için mutlaka bu pilot illerde ikamet ediyor olmaları şartı bulunmaktadır.

Çalışan Anneye Kreş Desteği 2016

Çalışıyorsanız ve kreş döneminde çocuklarınız bulunuyor ise bu durumda kreş desteği almak için başvuruda bulunma hakkınız bulunmaktadır. Yani çocuklarınız 0-4 yaş aralığında olmaları gerekir. Çalışan anneye kreş desteği 2016 başvuruları için yapmanız gereken bulunduğunuz ilçe ya da ilde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı şubesine başvuruda bulunma hakkınız vardır. Ancak uygulama henüz pilot illerde geçerli olduğu için yardım alıp almayacağınız bakanlığın size vereceği yanıta bağlıdır.