Çalışan Annelere Kreş Yardımı 2016 Uygulamaları

Borsa Ne İşe Yarar?

Hükümet tarafından çalışan annelere müjde olarak duyurulan kreş yardımı ile ilgili olarak 2016 yılında da annelerin meraklı bekleyişleri sürüyor. Peki çalışan annelere kreş yardımı 2016 yılında hayata geçirilecek mi? İlk konuşulmaya başlandığı dönemde çalışan anneye 300 lira kreş yardımı sloganı ile duyurulan kampanya beklenenden çok daha yoğun bir ilgi gördü.

Çalışmak isteyen ancak çocuk sahibi olduktan sonra iş hayatından el çekmek zorunda kalan anneler için son derece cazip koşulların sunulduğu bu kampanyada bu sayede annelerin en çok zorlandıkları konuların başında yer alan kreş giderleri için de destek olunuyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen bu kampanya kapsamında 0-4 yaş arasında çocuk sahibi olan çalışan anneler kreş yardımı alarak çocuklarını çok daha rahat bir şekilde güvendikleri ellere teslim ederek çalışma hayatlarına dönebiliyor.

Pek çok anne çalışmaya başlarken yol parası, yemek ve kreş parası gibi sabit giderleri maaşlarından düştükleri zaman ellerine kalacak olan paranın azlığını düşünerek evde kalmaya devam ederken devletin verdiği kreş desteği sayesinde artık çok daha kolay bir şekilde çalışma hayatına dönebilecek. Evli çiftler kadar kampanyadan bekar anne adayları da yararlanabilecek hatta daha avantajlı koşullarda destek almaları sağlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Yapı Kredi EFT İptali Nasıl Yapılır?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.