Farklı bankalara kredi ve kartı kartı borcu olan kişiler hem bu borçların son ödeme tarihlerini takip etmekte hem de parça parça olan tutarları yatırmakta zorluk çekmektedir. Farklı bankalardaki borçları tek bir bankada toplamak olarak ta bilinen borç transferi kredisi yaşanan tüm bu zorlukları çözmekte üstelik borçların yeniden istenilirse 36 aya kadar vadelendirilerek daha kolay bir şekilde ödenmesini sağlamaktadır. Peki, “bütün borçlarımı tek bir bankada nasıl toplarım?” sorusunun yanıtı nedir?

Bunun için ilk yapmanız gereken bankaların kredi faiz oranlarını incelemek amacı ile kredi karşılaştırma makinesi üzerinden en uygun kredi veren bankalar seçeneklerini belirlemektir. En uygun krediyi veren bankayı belirledikten sonra kredi kullanmak istediğiniz banka şubesini ilgili kredi evrakları ile ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Burada önemli olan kredi karşılaştırması ile gerçekten kredi faiz oranları için en düşük rakamları sunan bankayı belirlemektir. Bazı bankalar kendi ekranları üzerinden rakamları gördükleri için başka belgeler istemezken bazı bankalar ise kredi geri ödeme tablosu ya da kredi kartı borcunu gösteren son kredi kartı ekstresi gibi ek belgeler istemektedir.

Borç taşıma kredisi olarak çekilen kredilerde borcun kendisi kadar kredi kullandırılmakta olup kredi tutarı alacaklı olan bankalarda bulunan hesaplara direkt olarak yapılmaktadır. Yine kredi kartı borcu olan kişilerin de bu krediyi kullanmaları durumunda kredi kartı borç tutarı direkt olarak kredi kartına yatırılmaktadır. Yani kişinin kredi kullanarak parayı kendisini alarak borçlarını kapatması söz konusu olmayıp banka tek tek tüm borçları kendi yaptığı havaleler ile kapatmaktadır.