Bu Haftaya Özel Herkese Kredi İmkanı ile Paraya ihtiyaç duyan ancak düşük kredi notu ortalaması ya da kara liste adı verilen listede oldukları için bankadan para çekemeyen kişilere yönelik yeni başlayan bir akım bulunuyor. Ancak ne yazık ki bunların büyük bir bölümü insanları kandırarak dolandırmak amacı ile kullanılıyor. Özellikle de  acil kredi verilir ilanlarının büyük bir bölümü dolandırıcılar tarafından verilmektedir.

Burada sistem öncelikle kişiyi kredi kullanabileceğine ikna eder ardından bu işlem için  masraf talebinde bulunur. Acil paraya ihtiyacım var diyen kişi de başka şansı bulunmadığı için masraf talebini kabul ederek ödeme yapar ve bu aşamada dolandırılmış olur. Çünkü bu parayı yatırdığınız anda karşı taraf hemen iletişimi keser ve bir daha da ulaşmanız mümkün olmaz.

Bu nedenle her kredi verilir ilanına hemen inanmamanız kesinlikle paranızı elinize almadan ne isimle olursa olsun ödeme yapmamanız gerekir. Aksi halde dolandırıcıların hedefine girmeniz kaçınılmaz bir hal alır. Bu tip istenmeyen olaylardan korunmak için herkese kredi ilanlarını büyük bir dikkatle incelemeniz ve asla peşin ödemede bulunmamanız gerekir.