Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, yeni bir kredi uygulaması ile gündeme geldi. Kredi ödeme alışkanlığını kişilere pekiştirmek ve bu alışkanlığın devamlı olabilmesi için sıfır faizli kredi sistemini devreye soktu.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, kredi borcunu zamanında ödemeyi başaran ortaklarına teşekkür etmek amacıyla, “BEREKETLİ KREDİ” ismini taşıyan kampanya sayesinde önümüzdeki yıla özel faizsiz kredi kullanabileceklerini açıkladı. Kredi geri ödemelerini zamanında yapan müşterileri; 2021 yılı içerisinde 10 bin liraya kadar sıfır faizli kredi kullanma hakkı kazanmış olacak.

Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz tarafından yapılan açıklama doğrultusunda, tarım kredisinin önemli bir yere sahip olduğunu ve bu konuda çalışmalarının devam ettiğini ve aynı zamanda kooperatiflerin ve bankaların sorumluluk aldığını dile getirdi.

Bu dönemde çiftçilerin maddi anlamda zorluk çektiklerini söyleyerek; çiftçi borçlarının yeniden yapılandırılmaya başlandığını ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen borcunu zamanında ödeyen kişilerden de eleştiri aldığını belirtti. Eleştirileri dikkate alan Poyraz, bu kapsamda kredi borçlarını zamanda ödeyen ortakları için “BEREKETLİ KREDİ” projesini devreye sokacaklarını söyledi.

Borcunu Ödemekte Zorluk Çeken Çiftçilere Müjdeli Haber!

Borcunu Ödemekte Zorluk Çeken Çiftçilere Müjdeli Haber!

Poyraz’dan Çiftçilere Faizsiz Kredi

Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, kredi borçlarını geçtiğimiz yıl zamanında ödeyen ortaklarına, kullanmış oldukları kredinin %10’u kadar, 2021 yılı başlarında bir yıl süre ile faizsiz kredi kullanabileceklerini belirtti. Sunulacak olan bu kredi sayesinde çiftçiler; gübre, akaryakıt, ilaç ve diğer ihtiyaçlarını 10 bin liraya kadar faizsiz alabilecekler.

Konu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyen vatandaşlar, kayıtlı oldukları kooperatiflere başvurmaları gerekecek. Buna ek olarak konuşmasına devam eden Poyraz, maliye ve hazine bakanlığı ile gerçekleştirmiş olduğu görüşme doğrultusunda, kullanılan indirimli krediyi; aynı kredi kullanım noktasında sabit kredi türüne çevirdiklerini belirtti. Konuşmasını sürdüren Poyraz, “ortaklarımız yaklaşık yüzde 7 civarında yıllık kredi ile tarımsal ihtiyaçlarını gördüklerini” söyledi.