Yaşam koşullarının her geçen gün eskiye oranla biraz daha zorlaşması, lüks tüketim mallarının da artık sanki zorunlu tüketim malları gibi benimsenmesi gibi farklı pek çok nedene bağlı olarak geçim sıkıntı yaşanılması kaçınılmaz bir hal alıyor.

Durum böyle olunca da maddi sıkıntılar yaşayan pek çok kişi acil para ihtiyaçlarını karşılamak için kredi kullanmak gibi farklı borçlanma yöntemlerini deniyor. Biriken borçlar ise bir süre sonra içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Peki, “borçlarımdan nasıl kurtulabilirim?” diyen kişilerin kullanabilecekleri hangi yöntemler bulunuyor?

Borç Kapatma Kredisi 

Bankalara borcum var diyen ya da başka kişilere borçlanan kişilerin borç kapatma kredisi kullanmaları mümkündür. Bankalara olan borçların kapatılması için borç transferi kredisi kullanılabilirken bu kredilerde kişiye elden ödeme yapılmamakta ve alacaklı olunan bankaya direkt ödeme yapılmaktadır. Yani kredi kartı borcu bulunuyorsa bu kredi kartı numarasına ya da kredi borcu bulunuyorsa bu alacaklı hesaba ödeme yapılmaktadır.

Kredi Kullanarak Borçları Kapatmak 

Borçlarımı kapatmak istiyorum diyen kişilere sunulan bir diğer hizmette ihtiyaç kredisi paketleridir. İhtiyaç kredisi kampanyaları ile son derece cazip koşullarda acil para ihtiyaçlarının giderilmesi sağlanırken aynı zamanda borcu olan kişilerin bu borçlarını kapatmaları da sağlanmaktadır. Ancak bunun için kişinin belirli bir kredi notu ortalaması skoruna sahip olması gerekir. Yine çalışmayanlara kredi verilmediği için aylık düzenli gelire sahip olmayan kişilerin de kredi kullanarak borç kapatma işleminden yararlanmaları mümkün değildir.