Borçlarımdan Kurtulmak İstiyorum

Borsa Ne İşe Yarar?

Borçlarından kurtularak tertemiz bir başlangıç yapmak isteyen kişilere sunulan pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Özellikle de “banka borçlarından nasıl kurtulurum?” sorusunu yönetenlere oldukça cazip fırsatlar sunulmaktadır.

72 Ay Yapılandırma 

Yeni çıkarılan yasa ile beraber artık bankalar “borçlarımdan kurtulmak istiyorum” diyen müşterilerine 72 ay kredi kullandırarak yapılandırma desteği sağlamaktadır. Bankaya borcu olan ve borcunu ödemekte zorlanan kişilere sunulan bu hizmet sayesinde kredi borcu ve kredi kartı borcu olan kişilerin toplam borç tutarları 72 aya kadar vadelendirilerek taksitle ödenebilmektedir.

Kredi Kapatma Kredisi 

Aynı zamanda kredi transferi olarak ta bilinen kredi kapatma kredisi tüm borçlarını tek bir bankada toplamak isteyen kişilere hitap eden özel bir kredi türüdür. İhtiyaç kredisi paketlerinden farklı olarak bu kredi paketinde kredi başvuru formu dolduran kişiye elden ödeme yapılmaz. Kredi onayı verilmesi durumunda alacaklı olan bankalara direkt olarak ödeme yapılır ve bu borçlar kapatılır. Bu nedenle kişinin olan borçtan daha fazla kredi kullanarak kalan tutarı kendisine ayırması söz konusu olmamaktadır.

Borçlardan Kurtulmak İçin 

Borçlarımdan kurtulmak istiyorum diyen kişilerin ilk yapmaları gereken bir bütçe oluşturmaktır. Bu bütçede aylık gelir net olarak yazılırken giderler bölümüne borçlar için bir tutar ayrılmalı ve kalan gelir tutarı ise sadece zorunlu ihtiyaçlar için kullanılmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.