Farklı bankalardan kullanılan krediler ve kredi kartı ürünlerine ait borçlar için yaşanan en büyük sıkıntılardan biride zamanla son ödeme tarihlerinin takip edilmesinde aksamalar oluşmasıdır. Farklı olan son ödeme tarihleri ve farklı bankalara yatırılması gereken taksitler hem son ödeme tarihlerinin takip edilmesini zorlaştırmakta hem de bir süre sonra ödeme zorluğunun ortaya çıkmasını neden olmaktadır.

Borç Transferi Kredisi 2016

Farklı bankalarda olan kredi borçlarının ve kredi kartı borçlarının tek bir bankada toplanmasını sağlamak amacı ile kullandırılan kredilere borç transferi kredisi adı verilmektedir. Bu kredinin kullanıcılara sağladığı en büyük avantaj borcun tek bir bankada toplanması ve 36 aya kadar vadelendirilerek ödenebilmesidir. Bu sayede ödemeler bir düzene kavuşturulur ve kredi notu ortalamasının düşmesi engellenmiş olur.

Kredi Transferi Yapan Bankalar 2016

Borç kredisi veren bankalar sıralamasında ilk sırayı Garanti Bankası almakta olup yine Akbank borç transferi kredisi paketi de büyük ilgi görmektedir. Kredi transferi için başvuruda bulunmadan önce bankaların sunduğu kredi paketlerini kredi karşılaştırma işleminden geçirmeniz en doğru kararı vermenizi sağlayacaktır. Kredi karşılaştırma işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken nokta kredi kullanımı için bankanın talep ettiği kredi dosya masrafı tutarlarının da bu hesaplamaya dahil edilmesidir.