Borçların tek bir banka üzerinden ödenmesini sağlamak adına bankalar tarafından kullandırılan kredilere borç transfer kredisi adı verilmektedir. Bu kredi sayesinde farklı bankalara kredi ve kredi kartı borçları bulunan kişiler bu borçların son ödeme tarihlerini takip etme sıkıntısından kurtulmakta aynı zamanda borçlarını ödeme sorunları yaşıyorlarsa da borçlarını 36 aya kadar taksitlendirerek daha kolay ödeme imkanı yakalamaktadır.

Yani kredi borcumu ödeyemiyorum diyen kişilerin en büyük şansları borç transfer kredisi kullanarak bu borçlarını yeniden vadelendirmek ve bu sayede daha düşük taksitlerle ödemektir. Aynı durum kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyen kişiler içinde geçerlidir. Kredi kartı borcunu ödemek için yapılabilecekler arasında buna ek olarak kredi kartı taksitlendirme başvurusunda bulunmakta yer almaktadır.

Borç transfer kredisi avantajları arasında vade süresini uzatarak taksit miktarını düşürmek akla ilk gelenler arasında yer almakta olup aynı zamanda borcun ödenememesi nedeni ile gecikmeye düşülerek bankaların kara listesi içerisine adınızın eklenmesini de engeller. Ancak borç transferi kredisi kullanan kişiler bu borçlarını tamamen ödeyene kadar harcama düzenlerini mutlaka kontrol altında tutmalı, kişisel bütçe yaparak harcamalarına buna göre şekil vermelidir. Aksi halde borç ödeme sıkıntısı tekrar başlayacak bu sefer kullanılacak diğer yöntemler yüksek faiz yükü ile karşı karşıya kalmanıza neden olacaktır.