Borç Temizleme Kredisi Nedir ?

Borç Temizleme Kredisi Nedir ?
Borç Temizleme Kredisi Nedir ?

Borç temizleme kredisi, borç kapatma ya da yapılandırma kredisi gibi bir kredi türüdür. Bu kredi sayesinde tüm borçlarınızı tek bankada toplayabilir ve borçlarınızı temizleyebilirsiniz. 

Borçlarınız eğer sizi hep eksiye sürüklüyorsa, pek çok yere parça parça borçlarınız varsa, kredi borçlarınızı ve kredi kartı borçlarınızı ödemekte zorlanıyorsanız bor. temizleme kredisi alarak borçlarınızın tümünü kapatabilir ve sadece tek bankaya taksit ödersiniz. Bu kredi türü başlangıçta çok avantajlı biri görünebilir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta bu krediyi alırken kredinin düşük faizli olmasını tercik etmenizdir.

48 Ay Vadeli Borç Temizleme Kredisi

Birkaç bankaya borcu olan ve ayrıca kredi kartı borcu olan kişiler bu borçlarını hem takip etmekte zorlanmakta hem de ödeyememekte ve geciktirmektedirler. Bu nedenle bankalar ihtiyaç kredisi ve tüketici kredisi özellikleri gösteren borç temizleme kredisi çıkarmışlardır. Bu kredi yapılandırma kredisi ve borç kapatma kredisi özelilikleri taşımaktadır.

Pek çok yere borcunuz varsa uygulayabileceğiniz birkaç yöntem bulunmaktadır. Tabii bu yöntemleri uygulamak için borcunuzu iki aydan fazla geciktirmemiş olmanız ve kara listeye girmemiş olmanız şarttır. Yani kredi notunuz fazla düşük olmamalıdır. Çünkü sonuç olarak sizin uygulayacağınız yöntemler bankadan yeni bir kredi almanızı gerektirmektedir. Bu nedenle ödemelerinizin altından kalkamayacağınızı ön gördüğünüz anda borç temizleme kredisi ile borç ödeme yöntemini uygulamalısınız.

72 Ay Vadeli Borç Temizleme Kredisi

Borç temizleme kredisini bankadan kredi ve kredi kartı borçlarınızı kapatmak için almanız mümkündür. Ancak bankalar kredi borcunuz için 48 ay vadeli borç temizleme kredisi verirken kredi kartı borçlarınız için 72 aya varan vadelerle kredi verebilmektedirler. Bu çok uzun bir vadedir. Elbette borcunuzun toplam tutarına göre hesaplama yaptığınız zaman 72 aylık vade size uzun gelmeyebilir. Çünkü önemli olan tüm kredi kartı borcunuzun toplam tutarı kadar kredi çekmek ve kredi kartı borcunuzu kapatmaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Uzun vadeli borç temizleme kredisi alacaksanız bu kredinin düşük faizli olmasını tercih etmelisiniz. Çünkü bankaların bu krediye uyguladığı faizlerin yüksek olması sizin aslında toplam borç tutarınızın çok üstünde bir tutarı bankaya ödemenize neden olabilir. Yani borç temizleme kredisi geri ödeme tutarı sizin toplam borcunuzdan çok daha fazla olabilir.

Borç Temizleme Kredisi Veren Bankalar

Borç temizleme kredisi alabileceğiniz bankalar Garanti Bankası, Akbank, İş Bankası, QNB Finansbank’tır. Bu bankalardan borç temizleme kredisi alabilir ve tüm borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Ayrıca başka bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı da bu bankalardan birine taşıyabilir, borcunuzu ödeme konusunda rahatlık yaşayabilirsiniz.

Garanti Bankası, Akbank, İş Bankası, QNB Finansbank size borcunuzu yeniden vadelendirme fırsatı da verirler. Yani bir bankaya olan ödemeye devam ettiğiniz kredi borcunuz varsa bunun kalan borç tutarını banka öder ve size bunu yeni kredi borcu olarak çıkarır. Bu kredi borcu daha az ve taksitleri daha düşüktür.

1 Yorum

  1. MERHABALAR,
    KREDİ VE KART BORÇLARIM VAR COK DAĞILDIM KARTLARI VE KREDİLER BİR ARAYA TOPLAYIP TEK BANKAYA ÖDEME YAPMAK İSTİYORUM BORÇ KAPAMA KREDİSİ ALABİLRİMİYİM

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.