2019’da Borç Transfer Kredisi ödeyen bankalar, krediyi ihtiyaç kredisi bazında değerlendirse de alınan krediye not düşmektedir. Borç transfer kredisi ile farklı bankalarda bulunan borçların tek bir banka altında birleştirilmesi hedeflenmektedir. Borç Kapatma Kredisi ile;

 • Diğer bankalardan alınmış ihtiyaç kredileri
 • Başka bankalarda bulunan kredi kartı borçları
 • Farklı bankalardaki taşıt kredileri

kapatılabilir. Başka bankalardan alınan konut kredileri için (duruma göre istisnalar olabilmektedir) borç kapatma kredisi kullanılmamaktadır. Aşağıda çeşitli borç transfer kredisi veren bankalar sıralanmıştır.

 • Ziraat Bankası
 • Denizbank
 • QNB Finansbank
 • Halkbank
 • Şekerbank
 • Akbank
 • TEB Bankası
 • Şekerbank

Ayrıca öğretmenlere en uygun kredi yazımızı okuyabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Şartları Nelerdir?

Borç Kapatma Kredisi alma koşulları bankadan bankaya değişmekle birlikte genelde;

 • Herhangi bir borç için yasal veya idari takip başlatılmamış olması
 • Borcun banka üzerinde olması (bankaya borcu bulunmayanlar bu krediden yararlanamaz)
 • Herhangi bir bankanın kredi kartını kullanıyor olmak veya herhangi bir bankada mevduat hesabı sahibi olmak
 • Findeks Kredi Notunun bankanın standartlarında olması
 • Kişilerin düzenli gelirinin bulunması
 • İpotek gösterilmişse, eş rızasının olması

Borç Kapatma Kredisi Alınırken İstenen Evraklar

Borç Kapatma Kredisi için belgeler bankalara ve kişilerin durumlarına göre değişiklik gösterse de standart olarak istenen belgeler;

 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport aslı ve fotokopisi
 • Kredi alan kişi adına düzenlenmiş son üç aya ait telefon (cep telefonu hariç), elektrik veya su faturası bilgisi
 • Gelir durumunu gösterir belge (3-12 ay arası maaş bordrosu, özel sektörde çalışanların belgelerinin iş yeri yetkilisi tarafından imzalanmış olması gerekmektedir)

Harici olarak istenen belgeler;

 • Borçların dökümleri
 • Ödemesi yapılan borçların evrakları ve borç bilgileri
 • Ofis sahibi olan kişilerin ticari belgeleri
 • Kefil gösterildiyse kefil olan kişinin ödeme durumu, taşınabilir / taşınamaz mal varlığı dökümleri ve kimlik bilgileri
 • İpotek edilen taşınabilir veya taşınamaz mala ait tapu ve taşıt levhası
 • Bankanın isteyebileceği diğer belgeler

Borç Kapatma Kredisi TEB Bankası

TEB Bankası’ndan verilen Borç Transfer Kredisi %1,29’dan başlayıp Findeks Kredi Notuna göre değişen faiz oranları ve 60 aya varan vade imkânları ile gelmektedir.

Başvurular banka şubelerinden yapılmakta olup online olarak yalnızca ön başvuru alınmaktadır. Standart belgeler istenmektedir. Banka gerekli gördüğü takdirde ek belge talep etme ve kefil isteme hakkına sahiptir.

Ayrıca kara listede olanlar bu yazımızı okuyabilir.

Borç Kapatma Kredisi QNB Finansbank

QNB Finansbank’tan verilen Borç Transfer Kredisi kapsamında diğer bankalarda bulunan ihtiyaç kredilerinin tamamı ödenebilirken, kredi kartları üzerindeki borçların bir kısmı ödenebilmektedir. Bankalara EFT yapılan borçlar ertesi gün hesaba geçmektedir; ancak kredi kartı borçlarının ödenmesinin akabinde banka ile iletişime geçerek teyit etmek gerekmektedir. Konut kredisi, Ek Hesap ve QNB Finansbank’a olan borçlar için Borç Kapatma Kredisi ödenmesi mümkün değildir.

%1,39-%2,10 arasında faiz uygulanmakta olup 60 aya kadar vade süresi bulunmaktadır.

Banka şubelerinden veya T.C. Kimlik Numarası 5030’a göndererek ön başvuru yapılabilir. Ön başvuru sonucunda standart belgeler ile beraber herhangi bir QNB Finansbank şubesinden borç transferi yapılabilmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Halkbank

Halkbank’ın verdiği Borç Kapatma Kredisi “Dost İhtiyaç Kredisi” adı altında yürütülmektedir. Bu kredi ile 10.000 TL’ye kadar 60 ay vade ile kredi almak mümkündür. Dost ihtiyaç Kredisi kapsamında %1,80 faiz oranı uygulanmaktadır. Buna ek olarak Halkbank İhtiyaç Kredisi 15.000 TL’ye kadar olup %1,84 faiz ile 60 aya kadar vade yapılarak verilebilmektedir. Standart belgeler istenmektedir. Başvurular banka şubeleri ile alınmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Denizbank

Denizbank’tan sunulan Borç Kapatma Kredisi yalnızca emeklilere özeldir. Borçlar emekli maaşı ile beraber Denizbank’a devredilir. Üst limit 65.000 TL olup 60 aya kadar vade yapılmaktadır. %1,49’dan başlayan faiz oranı Denizbank’tan kredi kartı olan veya kredi kartı başvurusu yapmış olan müşterilere uygulanmaktadır. Banka faiz oranında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Kredi vadesi boyunca hayat sigortası yapılmakta olup vade miktarına göre ücretlendirilmektedir.

İnternet ve şubeden ön başvuru yapılmaktadır. Başvurusu onaylanan müşteriler standart belgelere ek olarak Bireysel Kredi Başvuru Formunu da teslim etmelidir.

Kampanya 31 Aralık 2019’a kadar geçerlidir.

Borç Kapatma Kredisi Şekerbank

Şekerbank’tan verilen Borç Transfer Kredisi diğer bankalardaki ihtiyaç kredisi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı borçlarını kapsamaktadır. Kredi üst limiti 100.000 TL’dir. 60 ay vade ve %1,89 faiz oranı ile gelmektedir. Oranlar EFT için alınan en az “Aylık Eko Paketi” satın alındığında geçerli olmaktadır. Başvurular şubelerden yapılmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Vakıfbank

Vakıfbank’tan alınan Borç Kapatma Kredisi “Kredi Kartı Borç Transferi Kredisi” adı altında verilmektedir. 3 ay ertelemeli 18 aya varan vadelerle 20.000 TL’ye kadar kredi alınmaktadır. Faiz oranları kişinin belirleyeceği şekilde eşit ve farklı oranlarda olmaktadır ve %1,55’ten başlamaktadır. Başvurular banka şubelerinden yapılmaktadır. Başvuru onaylandığında belgeler banka tarafından bildirilecektir.

Borç Kapatma Kredisi Ziraat Bankası

Ziraat Bankası’nın Borç Kapatma Kredisi kapsamında vermiş olduğu kredi 24 ay vadeye kadar %1,10 ve 60 aya kadar %1,20 faiz uygulaması imkânı sunmaktadır. Bunun haricinde ihtiyaç kredisi kapsamında %1,59 faiz oranı ile 60 aya varan vadeli krediler verilmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Akbank

Borç Transfer Kredisi Akbank ile Axess kartlılara özel “Taksitli Borç Transferi” adı altında yapılmaktadır. Diğer bankalardaki borçlar Axess Kart’a aktarılarak 12 aya kadar vade ve %2’lik faiz oranları ile ödenmektedir. Akbank Borç Kapatma Kredisi üst limiti 20.000 TL’dir. Borç Kapatma Kredisi Axess Kredi Kartı’nın kullanılabilir limiti kadardır. Başvurular Akbank İnternet Şubesi veya mobil uygulamayla kart bilgileri/müşteri numarası ve şifre ile veya Akbank şubeleri aracılığıyla yapılmaktadır.

Transferler hafta içi 09:00-15:00 arası yapılmakta olup bu saatler dışında yapılan işlemler bir sonraki güne devrolur. Transfer yapıldıktan sonra ödemeler bitene kadar kredi kartının hesap kesim tarihinde değişiklik yapılamamaktadır.