Son dönemlerde yapılan incelemeler sonucunda kredi kartı borçlularının ve kredi alıp ödeyemeyen kişilerin sayısında gözle görülür bir artışın meydana geldiği ifade edilmiştir. Bankalar sağlamış oldukları kredi imkanları ile dikkat çekerken son zamanlarda vatandaşların kredi ve kredi kartı borçlarını ödeyemedikleri bu sayede borçlu durumu düştükleri belirlendi.

Bankalar tarafından verilen kredilerin ve kredi kartlarının borçlarının ödenmemesi halinde kara listeye düştükleri belirlenmiştir. Kara listeye düşen vatandaşların tekrar nakit ihtiyaçlarının oluşması halinde bankalar tarafından kredi ve kredi kartı verme işlemleri son derece zor bir hale gelmektedir.

Kişilerin borçlarını zamanında ödememeleri ve ödeme planına sadık olmamaları halinde kredi notları düşebilir. Kredi notu düşük olan kişilerin bankalar ile olan ilişkisi ise gittikçe zayıflayacaktır. Bu kişilerin kredi ve kredi kartı istekleri bankalar tarafından yapılan incelemeler tarafından geri çevrildiği için acil nakit ihtiyacı olan kişilerin bu anlamda sıkıntı içerisine girdikleri görülmektedir.

Borç sıkıntısı yaşayan ve acil nakit ihtiyacı olan kredi notu düşük olan kişilere hizmet veren çeşitli kişi ve kurumlar bulunmaktadır. Bu durumda ihtiyacı bulunan kişiler bu kişi ve kurumlara başvurarak acil nakit ihtiyaçlarını da hızlı bir şekilde çözüme kavuşturabilirler.

Biz Kredinizi Çekelim Siz Ödeyin 2017 - 2018

Biz Kredinizi Çekelim Siz Ödeyin 2017 – 2018

Biz Kredinizi Çekelim Siz Ödeyin

Bankalardan bireysel olarak yapmış oldukları başvurularda herhangi bir kredi talebinde bulunamayanlara özel olarak hizmet veren kişi ve kurumlar sayesinde bu anlamda çekilen tüketici kredileri belirli komisyonlar üzerinden nakit ihtiyacı olan kişilere verilebildiği ifade edildi.

Bu durumda kredilerin verilmesi için kişilerden bir takım ücretler kesilmektedir. Ancak yapılan incelemeler doğrultusunda acil nakit ihtiyacı bulunan kişilerin ihtiyaçlarının karşılanmasının yanında bu ücretin oldukça makul olduğu belirlendi. Kredi borçlarını ya da kredi kartı borçlarını tamamen kapatmak amacıyla kişilerin ihtiyaç duydukları ücretleri veren kişi ya da kurumların ücretleri komisyon üzerinden ya da çeşitli senetlerle vererek bu anlamda kişilerin nakit ihtiyaçlarını karşıladıkları belirlendi.

Kredi imkanı sunarak kişilerin borçlarını hafifleten kişi ya da kurumların faiz oranlarını bankalar kadar yüksek tutmadıkları bilinirken ödeme süresini kısa tuttukları ve bu şekilde mağduriyetlerin iki taraf içinde yaşanmasını engelledikleri belirlendi. Bu kişi ya da kurumların ihtiyaç kredinin yanı sıra çeşitli taşıt, konut, eğitim kredilerinin de sağlanabildiği ifade edildi.

Bu finansmanların ise belirli bir ödeme planı içerisinde ihtiyaç sahibi olan kişilere sunulduğu belirlendi. Ancak kredi imkanı sağlayan kişi ve kurumlar için bütün gerekli evrakların ve belgelerin bu alanda da gerekli olduğu ifade edildi. Bu yüzden herhangi yasal olmayan bir işlemin yapılmadığı özellikle ifade edilirken bu anlamda tüm prosedürlerin bu kişi ve kurumlar içinde geçerli olduğu açıklandı.