Yatırımcıların tercih etmiş olduğu kripto para birimlerinden bitcoin, dijital para pazarında cazibesini sürdürmeye devam ediyor. Birçok işlemleri bitcoin üzerinden yapabildiğimiz için artık yatırımcılar için başvurulan yollardan biri haline geliyor.

Bu yazımızda yatırım yapmak isteyenlerin bilinçlenmesini sağlayacak bitcoin satın alma rehberi oluşturuyoruz. Bitcoin nasıl satın alınır, satın alma ile ilgili neler yapılması gerekiyor merak etmiş olduğunuz sorulara yanıt bulacaksınız.

Kripto Para Bitcoin (BTC) Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin satın alma içinde uygulamanız gereken birtakım adımlar olduğunu söylememiz gerekiyor.

Bu adımları sıraladığımız zaman;

  • Bitcoin satın almak isteyenlerin ilk öncellikle bir hesabı olması gerekir. Bitcoin hesabı ücretsiz bir şekilde açılabiliyor.
  • Bitcoin resmi adresinde ana sayfa bölümünde alım satım yap sekmesi yer alıyor. Bu sekmeye tıklayarak BTC alımını gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bu ekranda BTC ile ilgili olarak tutarlar değişkenlik gösterir. İstediğiniz tutarı girdikten sonra bitcoin alımını gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Tüm bu işlemleri yaptığınızda bitcoin alımını gerçekleştirmiş olursunuz. Satın almış olduğunuz bitcoini daha sonra isterseniz satışa sunabilirsiniz.

Bitcoin Satın Alma

Bitcoin, kullanım oranına bakıldığı zaman yatırımcı kitlesinin en çok ulaşılmış olduğu kripto para olarak göze çarpıyor. Piyasa içerisinde dijital paranın adını bu denli fazla duyuyor olmamız doğal olarak yatırım yapacak olanların da himayesi altına girmeye başlıyor. İlk olarak 2017 yılında adını duymaya başladığımız bitcoin şimdilerde en popüler kripto para olarak biliniyor.

Adım Adım Bitcoin Satın Alma İşlemi

Bitcoin satın amaya yönelecek olanların işlemlerini adım adım şekilde gerçekleştirmeleri mümkündür. Henüz bir satın alma aşamasına geçmeden önce bitcoin ile ilgili olarak bilgilenmeniz gerekiyor. Kurum veya kuruluşa bağlı olmadığından dolayı BTC hakkında kendinizi olabildiğince bilgilendirmeniz gerekiyor.

Piyasa ile ilgili olarak yeterli düzeyde bir bilgiye sahip olduktan sonra bitcoin cüzdanınızı seçmeye başlayabilirsiniz. Bitcoin almak isteyenler için mutlaka karar verecekleri bir bitcoin cüzdanına sahip olması gerekiyor. Üçüncü adıma geçildiği zaman ise burada bitcoin alım işleminizi gerçekleştirmeye başlamış olacaksınız.

Bitcoin Satın Almak İçin Kredi Kartıyla İşlem Yapmak

Bitcoin satın alım işlemlerinizi çok pratik bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. Bitcoin satın almak içinde izleyeceğiniz yollardan biri kredi kartı yöntemine başvurmak olacak. Bitcoin satın almak isteyen ve yatırım yapmayı amaçlayan kişiler hemen hesabına kredi kartı aracılığıyla para transferi yapabilir. Hesabınıza aktaracağınız para transferi sonucunda kripto parayı kolayca satın almış olursunuz.

Bitcoin Nereden Satın Alınır?

Bitcoin ile ilgili olarak önemli konulardan biri satın alım işleminin nereden yapılacak olduğudur. Bitcoin satın alabilmeniz için BTCtürk hesabına sahip olmanız gerekir. Kendi adınıza ait bir hesap oluşturarak kolaylıkla bitcoin satın alma işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.