Ülkemizde bitcoin yatırımı yapan yatırımcılar için en kilit noktalardan biri de bitcoin ödemesidir. Bu yazımızda bitcoin ödemesi nasıl yapılır? Sorusuna cevap bulacaksınız. Gelin birlikte bitcoin dünyasına adım atalım.

Bitcoin Ödeme İçin Gerekenler

Bitcoin dünyada olduğu gibi Türkiye’deki yatırımcılarında ilgi odağı haline gelmeyi başarmıştır. Güvenilir borsa platformuna geldiğiniz zaman;

  • Adınız soyadınız
  • Ödeme yöntemleri seçimi
  • Hesap şifre oluşturma

Gibi tüm önemli bilgileri hesap açma sırasında oluşturduktan sonra artık kullanabileceğiniz bitcoin hesabınıza sahip olursunuz.

Bitcoin Ödeme İşlemi

En iyi yatırım araçlarından biri olarak bilinen bitcoin ile ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Alım satım süreçlerini isteyen yatırımcılar TL üzerinden de rahatlıkla yapabilme imkanına sahip olur. Borsalar aracılığıyla TL üzerinden çok kolay şekilde bitcoin alımı veya satımını gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak kendinize dair ücretsiz bir bitcoin hesap oluşturmaya başlamalısınız. Hesap oluşturmak içinde istediğiniz güvenilir borsa platformlarını seçebilirsiniz.

Bitcoin Ödemesi

Bitcoin ile çük düşük diyebileceğimiz bir miktarda ödeme alıp gönderme işlemleri yapılır. Ödemeler çok cüzi bir rakamlarda olduğu gibi özel durumlar olsa bile ekstra bir ücretlendirme gibi durumlar söz konusu olmaz. Bitcoin ödemesi ile ilgili olarak bilinmesi gereken en önemli unsurlardan biri adresten adrese transferin gerçekleşmesi olacak. Adresten adrese transferi gerçekleştirmek içinde akıllı cep telefonlarınızdan yardım alabilirsiniz.

Türk Lirası İle Ödeme Yaparak Bitcoin Alımı

Türk lirası ile yatırım yapmak isteyenler gönül rahatlığı ile bitcoin alımını gerçekleştirebilir. Bitcoin en az kaç TL kadar alım yapılabilecek olduğunu düşünenler içinde en az 10 TL ile alımı gerçekleştirebilirsiniz. İşlemlerinizi ise %0.01 işlem ücreti ile gerçekleştirme şansına sahip olursunuz. Aynı zamanda isteyenler ise altın ve gayrimenkul üzerinden de dilerse işlemlerini gönül rahatlığıyla gerçekleştirme fırsatına sahip olur.

Bitcoin İle Ödeme Yapmak

Bitcoin son dönemde pek çok yerde kullanılan önemli bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. BHu kadar değerli dijital paranın da pek çok yerde kullanımı mümkün hale geliyor. Panel kısmında cüzdan adresi yer alır. Cüzdan adresi bölümüne gelerek tutar kısmına istediğiniz bakiyeyi ekleyebilirsiniz. Tutarın girme işlemini yaptıktan sonra bitcoin çek butonuna tıklamanız yeterli olur.