Bitcoin, daha önce hiç görülmemiş bir değeri yakaladı ve kendi tarihinde ilk defa 20 bin dolarlık seviyenin üzerine çıkarak 20 bin 500 dolara yükselmeyi başardı. Dolar karşısında değer kazanan Bitcoin, son 24 saatte inanılmaz bir artış göstererek %6.3 oranını yakaladı.

Kripto para biriminin en değerli parası Bitcoin, kritik sınırı aşmayı başardı. Son 24 saat içerisinde gerçekleşen bu değer; Bitcoin tarihi için bir ilk oldu ve bu süre zarfında %6.3 değerlenen Bitcoin, 20 bin doların üzerine çıktı. Son 7 günlük süre içerisinde ise %10.3 lük oranda yükselerek tarihinde en büyük değere ulaşmış oldu. Bir önceki sene 7 bin 389 dolardan kapayan Bitcoin, 2020 yılını büyük bir yükseliş ile kapamaya niyetli gibi görülüyor. Bugün gerçekleşen yükseliş yatırımcılara dolar üzerinden %173 kazandırmış oldu. Son 24 saatlik bu sürede Ethereum %3.4 kazanırken, Ripple %2.7 değer kazandı.

Bitcoin Dolara Karşı Büyük Değer Kazandı!

Bitcoin Dolara Karşı Büyük Değer Kazandı!

Kurumsal Şirketlerden Büyük Destek

Kripto para bu kadar kısa süre içerisinde nasıl değer kazandı? Kripto para biriminin bu kadar kısa süre içerisinde değer kazanmasının en büyük nedeni; kurumsal şirketlerin yaklaşımı olarak biliniyor. Birçok şirketin Kripto para birimine yönelmesi, 20 bin dolarlık eşiğin aşılmasına katkı sağladı. Geçtiğimiz hafta “Massachusetts Mutual Life Insurance Co.” Şirketi 100 milyon dolarlık Bitcoin aldığını ilan etmişti. Bu konuda değerlendirme yapan analistlerin yorumu; bu satın alma işleminin bir başlangıç olduğunu belirtirken, bu durumun daha fazla büyüyeceğini ve önümüzdeki yıllarda ise kripto paraya olan ilginin çok daha fazla artacağı yönünde gerçekleşti.

Bu denli artış göstermesinin diğer en önemli nedeni koronavirüs sürecinde borsanın altüst olması ve bu doğrultuda yatırımcıların kripto para birimine yönelmesi olarak belirlendi. Bu durum karşısında diğer yatırımcılar kripto para birimine yönelecek ve bu yönelme ile değer daha fazla artmış olacaktır.