Bitcoin fiyatları 3 yılın en büyük seviyesini gördü. Bitcoin ne kadar oldu? Bitcoin fiyatları ne durumda gibi sorular gündemi meşgul eden en önemli konular arasında yer alıyor. Kripto para piyasalarının en gözde varlığı ve en yüksek değerine sahip olan Bitcoin, 3 yılın en yüksek değerine ulaştı. 19 bin 371 dolara kadar yükselen Bitcoin, bugün %1.52 oranında yükselişe geçerek 19 bin 340 dolardan işlem görmeyi başardı.

Son günlerde adından oldukça fazla söz ettiren Bitcoin’in toplam piyasa hacminin; 347.57 milyar dolar civarında olduğunu belirtmek isteriz. Analistler tarafından yapılan görüşler, Bitcoin gibi benzeri para birimlerinin kısa süre içerisinde bu kadar değer kazanmasının nedenini; şirketler tarafından bu para birimini alışverişlerde kullanılabilirliğinin onaylaması ve Wall Street Borsası üzerinden işlem gören birçok kurumsal firmalar tarafımdan Bitcoin yatırım araçları arasına girebilmesi olarak görülüyor.

Aynı zamanda COVID-19 salgınının ortaya çıkmasıyla birlikte piyasadaki dalgalanmalardan kurtulmak isteyen birçok yatırımcı kripto varlıklarını tercih etmeye başladı. Paypal ödemelerinde Bitcoin biriminin kullanılmaya başlanması, farklı merkez bankalarının dijital paraya değer vermesi gibi birçok detay değer kazanmasına katkı sağladı.

Bitcoin 3 Yılın En Yüksek Seviyesini Gördü

Bitcoin 3 Yılın En Yüksek Seviyesini Gördü

Bitcoin 2020 Yılının En Yüksek Değerini Yakaladı

Bitcoin 2020 yılının en yüksek değerine ulaştı. Bu yılın başlarında ortaya çıkan COVID-19 salgını borsayı olumsuz etkilemiş ve bu durum karşısında ise yatırımcılar geri adım atmak durumunda kalmışlardı. Bitcoin üzerine yoğunlaşan yatırımcılar, alımların çoğalmasına katkı sağlamış oldular. Tahmin edilenden daha fazla ilgi görmesi Bitcoin’in değer kazanmasına olanak sundu. Kripto piyasalarında son 24 saat içerisinde meydana gelen alım işlemleri hızlı bir şekilde yükselişe geçmesine neden oldu, 43 milyar dolarlık artış ile 239.18 milyar dolardan, 282.05 milyar dolara yükseldiği gözlemlendi.

Kripto para biriminin işlem gördüğü toplam değer 7,770 olarak belirlendi. Bu piyasa hacminin %61.8’ini Bitcoin oluşturdu.