Birden Fazla Kredi Çekilebilir Mi?

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi kullanan kişilerin bir süre sonra tekrardan nakit sıkıntısı yaşamaları ya da konut kredisi kullandıktan sonra ihtiyaç kredisi kullanmak istenmesi gibi durumlarda pek çok kişi “birden fazla kredi çekilebilir mi?” sorusudur. Birden fazla kredinin çekilmesi için hiçbir sınırlama yoktur.

İkinci Kredi Nasıl Alınır?

Banka için önemli olan kullanılan kredi sayısı değil toplam kredi tutarıdır. Çünkü bankalar kredi sayısını değil kredi riski tutarını temel alarak kredi başvurularını değerlendirmektedir. İkinci kez kredi çekmek isteyen kişilerin yapmaları gereken tek şey kredi çekmek istedikleri bankayı belirleyerek kredi başvuru formu doldurmaktır. İlk yapılan işlemlerden farklı hiçbir şey yapılmasına gerek yoktur.

Konut Kredisi Kullanan İhtiyaç Kredisi Kullanabilir Mi?

Konut kredisi kullanan kişilerin ihtiyaç kredisi kullanmaları mümkündür. Yine ihtiyaç kredisi kullanan kişilerde konut kredisi kullanabilmektedir. Banka için önemli olan kredi başvuru formu dolduran müşterisinin kredi kullanma şartlarını taşıyıp taşımadığıdır.

Kredi Notuna Göre Kredi

Banka için kredi onayı konusunda önemli olan kriter müşterisinin kredi notu ortalamasıdır. Daha önce kullandığı kredileri düzenli ödeyen kişilerin kredi notu ortalamaları yüksek olurken düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin ise kredi onayı almaları zordur.

Maaşa Göre Kredi Hesaplama 

Bankalar kredi onayını iki kritere göre vermektedir. Bunlardan birincisi kredi skoru ikincisi ise aylık belgelenebilir gelir tutarıdır. Banka maaşa göre kredi hesaplaması yapmakta olup toplam kredi ödemesi aylık belgelenebilir gelir tutarının yarısını aşmamalıdır. Bu durumda ikinci kredi ya da üçüncü kredi başvuruları bile büyük bir kolaylıkla onaylanacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kimler İhtiyaç Kredisi Çekebilir, Kimler Çekemez?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.