“Yatırım” ve “ek gelir” günümüz ekonomik şartlarında pek çok insanın gündeminde geniş yer edinen iki ana konu olarak karşımıza çıkıyor. Merkezî Kayıt Kuruluşu verilerine göre, geride bıraktığımız 2020 yılında 782 bin 367 kişi Borsa İstanbul’da yatırım yapmaya başladı ve yerli gerçek yatırımcı sayısında aylık ortalama 65 bin artış yaşandı. Bu artıştaki en önemli etki sahipleri ise yatırım yapmak ve ek gelir elde etmek isteyenleri yatırım ekosistemi ile tanıştıran online ticaret platformları oldu. En çok tercih edilen platformların başında ise 133 ülkede yüz binlerce kullanıcıya 60’tan fazla yatırım aracıyla ek gelir elde etme imkanı sunan Binomo geldi.

Binomoda haftada 36 milyondan fazla işlem yapılıyor

 Her gün 1 milyon kişinin işlem yaptığı online ticaret platformu Binomo, yatırım yapmayı ve ek gelir elde etmeyi deneyimi olsun veya olmasın, herkes için mümkün hale getiriyor. Kullanıcı dostu arayüzü ve mobil uygulamalarıyla yatırım dünyasının keşfedilmesini kolaylaştıran ve bu süreçte öğretici bir rol üstlenen platformda haftada 36 milyondan fazla işlem yapılıyor. Yeni başlayanlardan deneyimli yatırımlara, geniş bir kullanıcı kitlesi bulunan Binomo, her deneyim seviyesine uygun üyelik modelleriyle de dikkat çekiyor.

Demo hesap ile pratik yapın, gerçek hesap ile yatırıma başlayın

Binomo’da kullanıcılar demo hesap ile isterlerse yatırım ekosistemini keşfetmek ve deneyim kazanmak için risksiz işlemler yapabiliyor. Sadece bir e- posta adresi ile sahip olunabilen bu hesap türünde kullanıcılara yatırımın nasıl yapıldığı, hangi stratejilerin izlenmesi gerektiği yönlendirmelerle yatırımcı olmayı öğretmek amaçlanıyor. Kullanıcılara demo hesapta başlangıçta ücretsiz olarak 8 bin liralık bir sermaye tanımlanırken bu tutarla, döviz pariteleri, emtialar, hisse senetleri, borsa endeksleri gibi yatırım araçlarının fiyat değişimlerine dair öngörü yürütmeleri bekleniyor. Yeterli deneyimi kazandıklarını düşünen kullanıcılar, dilediklerinde gerçek hesap türüne geçerek gerçek yatırımlarla ek gelir elde etmeye başlayabiliyor.

Sadece para birimleri ve değerli madenlere değil, şirket hisselerine de yatırım yapılıyor

Binomo ile gerçek yatırımlar yapmak isteyenler için ise Standart, Gold ve VIP olmak üzere üç farklı üyelik modeli bulunuyor. Yatırım yapılabilen varlık sayısı, para yatırma bonusu ve kârlılık gibi özellikler bazında farklılaşan bu üyelik modellerinde kullanıcıların yatırım yapmaya başlaması için hesaplarına gerçek tutarlar tanımlamaları gerekiyor. Bu sayede üyelik türüne bağlı olarak 60’tan fazla varlığa yatırım yapılabiliyor. Üstelik yalnızca para birimlerine veya altın gibi değerli madenlere değil, Alibaba, Apple, Yandex, McDonalds, eBay gibi dünya devi şirketlerin hisselerine de gerçek yatırımlar yapılarak ek gelir elde edilebiliyor. Platform üzerinden yapılan tüm işlemler için ise Binomo, Uluslararası Finans Komisyonu’nun Kategori “A” üyeliği kapsamında güvenlik koruması garanti ediyor.

Binomo yatırımcıları uyarıyor

Her yatırım aracında olduğu öncelikle temel ve teknik bilgiye sahip olmak gerekiyor. Diğer yatırım araçları gibi Binomo da garanti kazanç sunmuyor. Yapılan işlemler sonucunda doğru işlemlerle ek gelir elde etmek mümkün olduğu gibi yanlış işlemlerde gelir kaybı da yaşanabiliyor. Bunu bilerek yatırım ekosistemine dahil olmak oldukça önemli.