Kredi kartının taksit sınırlamasından sonra satışlarında düşüş yaşayan mağaza ve işletmeler; tüketiciyi alışveriş yapmaya daha çok çekmek ve onların satın alma sürecini hızlandırmak ve kolaylaştırmak için yeni alışveriş yöntemleri ile karşımıza geliyorlar. Özellikle son dönemde birçok elektronik markası; bilgisayar, telefon ve diğer elektronik alışverişleriniz için bankalarla özel bir anlaşma kapsamında, müşterilerine 24 aya varan taksit imkanı sunuyor.

Böylece kredi kartı olmayan ya da kredi kartına gelen sınırlama nedeniyle fazla taksit yaptıramayan müşteriler de daha çok taksit seçeneği sunan bu kampanyaları tercih ediyorlar. Elektronik alışveriş mağazası Bimeks, geçtiğimiz ay bir kampanya başlatarak müşterilerini sevindirmeyi başarıyor. Bimeks Bi İmza kampanyası kapsamında, kredi kartınız olsa da olmasa da, 24 aya varan taksit seçenekleri ile Bimeks mağazalarından alışveriş yapabilirsiniz.

Kredi kartınızın limiti yapacağınız alışverişi karşılamaya yetmiyorsa üzülmeyin. O en sevdiğiniz markanın yeni çıkan telefonunu almak için Bimeks mağazalarını ziyaret etmeniz yeterli. Üstelik markanın mağazalarında yalnızca elektronik eşyalar değil; beyaz eşyalardan kişisel bakım ürünlerine, oyun konsollarından kitap ve filmlere, küçük ev aletlerinden klimalara kadar ihtiyacınız olan birçok şeyi bulabilirsiniz. Bimeks Bi İmza kampanyası sayesinde taksitli alışveriş yapmak artık çok daha kolay. Peki bu sistem nasıl çalışıyor? Bimeks’ten nasıl taksitli alışveriş yapacaksınız?

  • Bu kampanyadan yararlanabilmek için Bimeks mağazalarından en az 750 TL, en fazla 6000 TL alışveriş yapabilirsiniz.
  • Bi imza kampanyası dahilinde vade imkanı, 12 ya da 24 ay vade seçeneği olarak müşterinin isteğine göre belirlenmektedir.
  • Yaptığınız alışverişin %10’unu alışveriş sırasında ödemeniz gerekmektedir.
  • Alışveriş yapabilmek için yanınızda nüfus kağıdı ve adınıza kayıtlı bir kredi kartı bulundurmalısınız. Ayrıca o an kredi kartınızdan 1 TL’lik para çekileceği için aktif bir kart olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Bunların yanında, herhangi bir bankada hesabınız yoksa, bu kampanyadan ne yazık ki yararlanamazsınız.
  • Kefilsiz alışveriş ya da senetsiz alışveriş arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bimeks mağazalarında tüketicilere sunulan Bimeks Bi İmza kampanyası kapsamında, kefilsiz, senetsiz, evraksız alışveriş imkanı sizleri bekliyor.
  • Kredi kartınızın limiti ile hiç bir işiniz olmadan rahatça alışveriş yapabilirsiniz.
  • Alışveriş sırasında müşteri adına SMS ile risk analizi yapılır ve talebi onaylanan müşteriler için %10 peşinat ile alışveriş olanağı sunulmaktadır. Peki neyi nasıl ödeyeceksiniz?

bimeks-bi-imza

Diyelim ki Bimeks mağazalarından 1000 TL’lik bir telefon almak istiyorsunuz ancak kredi kartınızın limiti yetmiyor. Bu durumda 12 ya da 24 ay vade seçeneklerinden birini tercih etmeniz gerekecek. 12 ay vade seçeneği için 1250 TL, 24 ay vade için 1500 TL geri ödeme yapmanız gerekiyor. 12 ay taksit seçeneğinde aylık taksit tutarı 105 TL iken 24 ay vadede aylık taksitler 62,50 TL şeklinde olacaktır. Yapacağınız alışverişin miktarının azalması ya da artması durumunda vade farkları ve geri ödemeler de değişiklik göstermektedir. Siz de kredi kartsız, kefilsiz ve senetsiz elektronik ya da beyaz eşya alışverişi yapmak istiyorsanız, Bimeks Bi İmza kampanyası tam size göre…