Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Borsa Ne İşe Yarar?

Bankalar kredi kullanmak istiyorum diyen müşterilerinden belirli kriterleri taşımalarını ve bu kriterleri taşıdıklarını ilgili belgeler ile ispatlamalarını istemektedir. Örneğin ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka düzenli aylık gelire sahip olmaları gerekirken bu geliri maaş bordrosu ile kanıtlamaları gerekir.

Ancak bazı bankalar gelir belgesiz kredi onay verebilmektedir. Yine kefilsiz belgesiz kredi veren bankalar olup hiçbir belgenin getirilmesine gerek olmadan bu bankalar müşterilerine kredi onayı vermekte olup evraksız kredi kullanımını gerçekleştirmektedir. Ancak belgesiz kredi veren bankalar belirli kriterleri taşıyan kişiler için kredi onayı vermeyi tercih etmektedir.

Örneğin düşük kredi notu ortalaması bulunan kişilerin bu kredi paketlerinden yararlanmaları ne yazık ki mümkün değildir. Yani banka sadece aradığı kriterleri taşıyan kişiler için bu kolaylığı sunmaktadır. Aksi durumlarda ise banka her zaman kefil talep etme ya da belge isteme hakkını saklı tutar. Genelde bankalar maaş müşterilerine özel kredi paketlerinde ve yüksek kredi notu ortalaması olan kişilerin evraksız kredi başvurularını kabul etmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Ödemesi 1 Gün Gecikirse Ne Olur?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.