Belgesiz İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilere bankaların sunduğu büyük kolaylıklardan biride belgesiz kredi kullanma imkanı sunmalarıdır. Özellikle de günümüzde bankalar maaş müşterisine özel kredi paketlerinde müşterilerine gelir belgesiz evraksız kredi kullanma imkanı sağlamaktadır.

Burada belirleyici olan kriterlerden biride kredi notu ortalamasıdır. Düşük kredi notu ortalaması olan kişiler bankalar tarafından riskli olarak kabul edildikleri için banka kefilsiz kredi kampanyaları düzenlese dahi bu müşterilerinden kefil ve kredi başvuru evrakları talep edebilmektedir. Bu nedenle kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka kredi notu ortalamalarına dikkat etmeleri gerekir.

Gelir Belgesiz Konut Kredisi

Konut kredisi başvurusu için istenilen belirli evraklar bulunmakta olup gelir belgesiz konut kredisi veren bankalar da bulunmaktadır. Ancak satın alınmak istenen konutun tapusu mutlaka teslim edilmelidir. Bu nedenle banka bu evrak ile beraber diğer konut kredisi evrakları olan gelir, adres ve kimlik belgelerini de genelde beraber istemektedir.

Kefilsiz Evraksız Taşıt Kredisi

Kolay taşıt kredisi kullanmak isteyen kişilere yönelik olarak geliştirilen kefilsiz evraksız taşıt kredisi paketlerini sunmakta olup bu seçenekten yararlanan kişiler genelde çok yüksek kredi notu ortalamasına sahip olan kişilerdir. Düşük kredi notu ortalaması olan ya da kullanmak istediği kredi tutarını karşılayacak aylık gelir belgesi ibraz edemeyen kişilerin bu tip kredileri kullanmaları mümkün değildir.

Bankalar kredi kullanmak istiyorum diyen müşterilerinden belirli kriterleri taşımalarını ve bu kriterleri taşıdıklarını ilgili belgeler ile ispatlamalarını istemektedir. Örneğin ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka düzenli aylık gelire sahip olmaları gerekirken bu geliri maaş bordrosu ile kanıtlamaları gerekir.

Ancak bazı bankalar gelir belgesiz kredi onay verebilmektedir. Yine kefilsiz belgesiz kredi veren bankalar olup hiçbir belgenin getirilmesine gerek olmadan bu bankalar müşterilerine kredi onayı vermekte olup evraksız kredi kullanımını gerçekleştirmektedir. Ancak belgesiz kredi veren bankalar belirli kriterleri taşıyan kişiler için kredi onayı vermeyi tercih etmektedir.

Örneğin düşük kredi notu ortalaması bulunan kişilerin bu kredi paketlerinden yararlanmaları ne yazık ki mümkün değildir. Yani banka sadece aradığı kriterleri taşıyan kişiler için bu kolaylığı sunmaktadır. Aksi durumlarda ise banka her zaman kefil talep etme ya da belge isteme hakkını saklı tutar. Genelde bankalar maaş müşterilerine özel kredi paketlerinde ve yüksek kredi notu ortalaması olan kişilerin evraksız kredi başvurularını kabul etmektedir.

Güncel Kredi Paketleri

  • HSBC Taşıt Kredisi
HSBC Taşıt Kredisi

HSBC Taşıt Kredisi

  • Yapı Kredi Taşıt Kredisi
Yapı Kredi Taşıt Kredisi

Yapı Kredi Taşıt Kredisi

  • Garanti Bankası Taşıt Kredisi