Bayram kredileri düzenleyen bankalardan daha uygun kredi faiz oranları ile kredi kullanmak isteyen kişilerin tek yapmaları gereken kredi onayı alabilecekleri tutara göre kredi başvurusunda bulunmak. Bunun içinde ilk etapta kesinlikle kredi notu sorgulaması yapılması gerekiyor.

Kredi Notu Nedir?

Bankalardan kullanılan kredili mevduat hesabı, kredi kartı ve kredi paketleri gibi kredili ürünlerin geri ödemelerini gerçekleştirirken gösterdikleri performansa bağlı olarak hesaplanan ortalamasıdır. Günümüzde bankalar yüksek kredi notu ortalaması olan müşterilerine daha kolay bir şekilde kredi onayı verirken düşük kredi notu ortalaması olan kişiler ise ne yazık ki kredi onayı alma konusunda sıkıntılar yaşamaktadır.

Kredi Kullanmak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi notları en az orta riskli kredi notu ortalaması sınırında mümkünse en az 1300 puan sınırında olmalıdır. Kredi notu 1300 ve üzeri olan kişiler genelde daha kolay kredi onayı alma avantajına sahiptir. Yine bazı bankalar yüksek kredi notu olan müşterilerine daha kolay kredi verirken aynı zamanda düşük faizli ihtiyaç kredisi kullanma fırsatı da sunmaktadır.

Bayram Kredisi Veren Bankalar 2016

Bu sene bayram kredisi kampanyaları düzenleyen bankalar arasında her sene Geleneksel Bayram Kredisi kampanyası düzenleyen İş Bankası bayram kredisi yanı sıra TEB bayram kredisi, Akbank bayram kredisi ve Yapı Kredi bayram kredisi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Akbank bayram kredisi 2016 kampanyası için müşterilerine 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi kullandırmaktadır.