Bayram Kredisi Kampanyaları Avantajlı Mı?

Bayram kredisi kampanyaları Ramazan Bayramı’nın da yaklaşmasıyla duyurulmaya başladı. Bayram kredisi kampanyalarının avantajlı olup olmadığı konusunda detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Bayram kredisi kampanyaları Kurban Bayramı öncesinde ve Ramazan Bayramı öncesinde duyurulan kampanyalardır. Bu kampanyalar özellikle krediye ihtiyacı olan kişilerin düşük faizli ve uygun vadeli ihtiyaç kredilerinden, taşıt kredilerinden ve benzeri kredilerden yararlanmasını sağlıyor. Ancak her kredi kampanyasının avantajlı olduğu söylenemez.

Bayram Kredisi Ne İçin Alınır?

Ramazan Bayramı öncesinde müşterilerine Bayrak Kredisi kampanyalarını duyuran bankalar müşterilerin bu kampanyadan yararlanmalarını beklemektedirler. Bu nedenle kampanyalarının süresini bir ay şeklinde belirlemektedirler. Bayam kredisinin ne için kullanılacağı müşteriden müşteriye değişir. Çünkü herkesin ihtiyacı farklıdır.

Bazı müşteriler Bayram kredisi kapsamında kampanya ile verilen bu krediyi evini yenilemek için kulanırken bazı müşteriler de Ramazan Bayramı’nın Haziran ayına denk gelmesini fırsat bilerek krediyi tatile çıkmak amacıyla kullanmaktadırlar. Ancak bazı kişiler söz konusu kredi ile borçlarını kapatabilmekte ya da yeni bir eşya alabilmektedirler.

Banka müşteriye zaten bu krediyi ne için kullanacağını sormamaktadır. Sadece müşteriyi kredi notuna ve risk raporuna göre değerlendirdikten sonra müşterinin başvurusuna onay ya da red cevabı vermektedir. Bu nedenle Bayram kredisini ne için kullanacağınız sadece size kalmıştır.

Her Bayram Kredisi Avantajlı Değildir

Bankalar bayramlarda, yeni yıl öncesinde, anneler gününde ve diğer bazı özel günlerde kredi kampanyaları yapmaktadırlar. Ancak adında kampanya sözcüğü geçse de her Bayram kredisi kampanyasının avantajlı olduğu söylenemez. Bir Bayram kredisi kampanyasının avantajlı olduğunu söyleyebilmek için o kredinin düşük faizli ve uygun vadeli olması gerekir.

Bankaların kampanya kapsamında özel günlerde verdiği krediler genellikle uygun faizli olmaktadır. Ancak masrafsız krediler, bu kredilere yüksek faiz uygulandığı için pek de avantajlı değildirler. Bu nedenle masrafsız Bayram kredisi kampanası ile karşılaştığınız zaman öncelikle bu kredinin faiz oranlarına ve vadelerine bakmanız gerekmektedir.

Hangi Bayram Kredileri Avantajlıdır?

Bankaların Bayram kredisi kampanyası ile müşterilere sunduğu kredilerin arasında masrafsız olup vadesi ve faiz oranları uygun olan krediler ve masraflı olsa da faiz oranları oldukça düşük ve vadeleri uygun olan krediler avantajlıdır. Ayrıca ertelemeli kredilerin de çok avantajlı olduğu söylenebilir. Krediyi kullandıktan sonra geri ödemeye hemen sonraki ay başlamazsanız ve üç aya kadar ertelemeli krediler kullanırsanız kredi çok daha avantajlı olacaktır.

Üç ay ertelemeli ve düşük faizli krediler masraflı da olsa sizin için avantajlıdır. Ancak avantajlı kredi aradığınız zaman kredinin sizin ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayan kredi olması gerektiğini bilmeniz gerekir. Bu nedenle sizin için en iyi özellikleri taşıyan ve avantajlı olan krediyi yine siz bilirsiniz.

Bayram Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bayram kredileri genellikle ihtiyaç kredisi olduğu için başvuru yaparken ihtiyaç kredisine başvurur gibi başvuru yaparsınız. Nüfus cüzdanınız, adres beyanınız ve gelir belgeniz yeterlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.