Başkasının Adına Kredi Çekmek 

Kendi kredi notunun düşük olması ya da maaş bordrosu olmaması gibi nedenlerle pek çok kişi arkadaşlarından ya da yakınlarından kendi adlarına kredi kullanmalarını istemektedir. Ancak başkasının adına kredi çekmek son derece yüksek bir sorumluluk anlamına gelmektedir.

Çünkü borcun zamanında ödenmemesi durumunda banka krediyi başkasının adına çekip çekmemiş olmasına ilgilenmez. Banka için önemli olan kredi sözleşmesi üzerinde imzası olan krediyi kullanan kişinin kendisidir. Yani bu borcu ödemek tamamen sizin yasal sorumluluğunuz altındadır ve krediyi adına çektiğiniz kişinin hiçbir sorumluluğu yoktur ve tüm yasal yükümlülük size aittir. Bu nedenle böyle bir kararı almadan önce çok iyi düşünmeniz ve bu borcu tek başınıza ödeyebilecek gücünüz varsa bu sorumluluğu üstlenmeniz çok önemlidir.

Başkasının Adına Kredi Kartı Çıkarmak

Özellikle de ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar bulunmadığı için pek çok ev hanımı eşinin kredi kartını kullanmakta ya da eşinin kredi kartından ek kredi kartı çıkarmakta çare aramaktadır.

Başkasının adına kredi kartı çıkarmak yasal bir hak olup bunun için kredi kartı sahibi olan bankayı ziyaret ederek ek kredi kartı başvuru formu doldurmanız yeterli olacaktır. Ek kart başvurusu ardından banka kredi notu ortalamanızı ve kredi kartı ödeme performansınızı değerlendirerek bu başvurunuzu sonuçlandıracaktır.