Bankaya Hesap Kapatma Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Borsa Ne İşe Yarar?

Bankada bulunan hesaplarda unutulan paralar hiçbir işlem yapılmaması durumunda yasal sürenin dolması ile beraber Hazine Bakanlığı hesaplarına devredilmektedir. Ancak hesabın küçük bir tutar için dahi olsa eksi bakiye de kalması durumunda birkaç sene sonra adınıza yüklü miktarda borç çıkarılması mümkündür. Bu nedenle mutlaka kullanılmayan her hesabın mutlaka kapatılması gerekir.

Banka Hesabı Kapatma Ücreti 

Bankada bulunan hesabın kapatılması için herhangi bir ücret ödenmesi kesinlikle söz konusudur. Ancak kişinin kredili mevduat hesabı bulunması ve bu hesabın eksi bakiye de olması durumunda kişinin hesabını kapatabilmesi için önce borcunu kapatması gerekir. Borçlu hesabın kapatılması kesinlikle söz konusu değildir. Çünkü hesabın kapatılabilmesi için bakiyesinin sıfır olması gerekir.

Hesap Kapatma Dilekçesi 

Hesabımı kapatmak istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri iki seçenek bulunmaktadır. Bunlardan ilki internetten hesap kapatma işlemlerini kendilerinin yapmalarıdır. İnternet şubesi kullanıcılarının hesaplarına giriş yaptıktan sonra hesap numarasının yanında yer alan seçeneklerden kapat butonunu tıklaması yeterlidir.

İkinci seçenek ise hesabınızın olduğu şubeyi kimlik belgeniz ile ziyaret ederek hesabınızı kapatmaktır. Burada hazır olan hesap kapatma dilekçesi üzerine imza atmanız istenir ve bu şekilde hesabınız kapatılır. Sizden böyle bir dilekçe yazmanız istenirse aşağıdakine benzer bir metni hazırlamanız yeterli olacaktır.

Hesap Kapatma Dilekçesi Örneği 

……. Bankası …… Şubesi Müdürlüğüne

Bankanız nezdinde bulunan ….. numaralı hesabımı kullanmadığından dolayı kapatılmasını istiyorum. Tarafınızdan hesabımın kapatılması için gerekli işlemlerin yapılmasını rica ederim.

Saygılarımla

Ad – Soyad

İmza

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Bankaya Kredi Borcu Olan Kişi Ölürse Ne Olur?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.