Bankaya Gitmeden Hesap Açabilir Miyim?

Bankaya gitmeden hesap açmak hemen hemen herkesin isteyeceği bir kolaylık olabilir.  Bu yüzden en çok sorulan soru bankaya gitmeden hesap açmanın mümkün olup olmadığı ile ilgilidir. Bu sorunun cevabını almak için yazımızı okuyun.

Son yıllarda artık bankacılık işlemlerinin neredeyse hepsini oturduğumuz yerden yapabildiğimiz için banka şubesine gitmeden her işlemi mobil şubeden ya da internet şubesinden yapmak istiyoruz. Bir vadesiz TL hesabına sahip olmak hemen hemen herkes için gereklidir. Bu ifadeyi en az bir vadesiz TL hesabına sahip olmak şeklinde de değiştirebiliriz.

Artık vatandaşlar sahip oldukları vadesiz hesabın yanı sıra döviz hesabı, birikim hesabı, altın hesabı, vadeli hesap ve hatta yatırım hesapları açmak istiyorlar. Üstelik bunların arasından da en avantajlı olana sahip olmak istiyorlar. Böyle olunca hesap açmak çok önemli hâle geliyor. Ancak son zamanlarda elbette bir vadesiz TL hesabına sahip olmanın mutlaka gerekli olmasının sebepleri bu hesap aracılığıyla ödemeleri gerçekleştirmek ve para giriş çıkış işlemlerinde bunu kullanmaktır.

Mobil Şubenin Önemi

Mobil şubeye girerek ya da internet şubesine girerek vadesiz hesaplara ulaşmanın ve ödemelerin yapılabilmesinin üstelik ücretsiz olarak yapılabilmesinin mümkün olduğu son zamanlarda vadesiz TL hesabına sahip olmak bir koşul ve hatta bir zorunluluktur. Hatta çok avantajlı olması nedeniyle insanlar artık şubesiz bankacılık hizmetlerini almaya yönelmektedirler. Çünkü bu bankacılık hizmetlerinde para transferleri, havale ve EFT işlemleri, fatura ödeme ve TL yükleme işlemler, kredi kartı ekstre borcu ödeme işlemleri tamamen ücretsizdir.

Şubesiz bankacılık hizmetlerine bankaya gitmeden ve hatta yerinizden kalkmadan hesap açmanız mümkündür. Üstelik o bankanın müşterisi olmasanız da oturduğunuz yerden hesap açabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için yazımızın devamına göz atın.

Bankaya Gitmeden Hesap Açılır Mı?

Bankaya gitmeden hesap açabilir miyim sorusuna cevap olarak “Belirli koşullar altında, evet.” şeklinde cevap verebiliriz. Eğer şubesiz bankacılık hizmetinden yararlanarak hesap açmak istiyorsanız evet, evinizden ya da iş yerinizden çıkmadan hesap açabilirsiniz.  Bunun için şubesiz bankacılık hizmeti veren QNB Finansbank, Yapı Kredi ve TEB gibi bankaların Enpara, Nuvo ve CEPTETEB ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Bu hizmetlerin internet sitelerine girerek bir form doldurmanız yeterlidir.

Müşteri temsilcisi sizin evinize ya da iş yerinize gelerek size hesap açma koşulu olan sözleşmeyi imzalatacak ve hesabınızı açacaktır. Burada bilmeniz gereken şey bir bankada hesap açabilmeniz için bir sözleşme imzalamanızın zorunlu olduğudur. Bir bankada imzaladığınız bir sözleşme varsa bu hesabınıza ek olarak aynı bankada başka bir hesap açmak istediğinizde başka sözleşme imzalamanız gerekmez.

Şubesiz bankacılık hizmeti dışında bir bankadan hizmet alıyorsanız yani o bankada bir hesabınız varsa bu durumda başka bir hesap daha açmak istediğinizde şubeye gitmeniz gerekmeyecektir. Mobil şubeden ya da internet şubesinden vadeli / vadesiz hesap açma işlemi yapmanız yeterli olacaktır. Hatta bu şekilde altın ve döviz hesabı açmanız da mümkündür. Ancak yatırım hesabı açmak isterseniz banka şubesini ziyaret etmeniz ve ek sözleşme imzalamanız gerekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.