Bankalara borcu olan kişilerin bu borçlarını kapatmak için diğer bankalardan kredi kullanmaları mümkündür. Burada kişinin kredi borcunu ödemek ya da kredi kartı borcunu kapatmak için başvuruda bulunduğu tarihte sahip olduğu kredi notu ortalaması belirleyicidir.

Borç Kapatma Kredisi 

Bankalarda olan borçları kapatmak için özel olarak kullandırılan krediler bulunmakta olup borç transferi kredisi olarak ta adlandırılan bu kredileri diğer kredilerden ayıran önemli farklar bulunmaktadır.

Bunlardan ilki ve en önemlisi bu kredilerde bankanın kredi kullanan kişiye değil alacaklı olan bankaya direkt olarak ödemede bulunmasıdır. Bu nedenle banka tam olarak borç toplamının tutarı kadar ödeme yapmaktadır.

Borçları Kapatmak İçin Kredi 

Borçlarını ödemek için kredi kullanmak isteyen kişilerin bankadan ihtiyaç kredisi kullanma fırsatı da bulunmaktadır. Ancak bu noktada kredi kullanmak istiyorum diyen kişinin kredi notu ortalaması önemli bir belirleyendir. Düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi onayı almaları son derece zorlaşırken bu kişilerin düşük kredi notuna kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunmaları zorunludur.