Bankalardan hesapsızca kullanılan krediler ve hiç ödemeyecekmiş gibi yapılan kredi kartı harcamaları sonunda bankalara büyük borç dağlarının oluşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle borçlarımı ödeyemiyorum demek istemeyen kişilerin çok daha dikkatli davranmaları gerekir. Yine bankaya borcu olanlar mümkün olduğunca borçlarını azaltmaya çalışmalı, borçlarının son ödeme tarihlerini takip ederek bu tarihleri geçirmeden düzenli olarak ödemelerini yapmaya dikkat etmelidir.

Bankaya Borcumu Ödeyemiyorum 

Ne yazık ki büyük bir hızla dejenere olmaya devam eden Türk toplum yapısı lüks tüketim mallarına gösterilen ilginin artması ve tasarruf etmenin önemini bilmeyen bir nesilin yetişmesi sonucunda artık bankaların kölesi olma yolunda insanların zorunluluk hissetmesine neden olmaktadır.

Pek çok kişi tatil kredisi kullanarak tatile gitmekte ya da çok zorunlu olmayan en son model akıllı cep telefonu satın almak için taksitli alışveriş kredisi kullanmak gibi gereksiz kredi paketlerine yönelmektedir. Eskiden para biriktirirek yapılan pek çok harcama günümüzde artık beklemek istemeyen kişiler tarafından kredi kullanılarak yerine getirilmektedir.

Banka Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Bankalara olan borçların ödenmemesi durumunda karşı karşıya kalacağınız en ağır yaptırım sıfır kredi notu ortalaması seviyesine çekilmeniz ve boçtan dolayı yasal takip altına girmek durumunda kara listeye alınmak olacaktır. Bu durumda bir daha bankadan kredi kullanmak son derece zor bir hale gelir ve kredi kartı ile kredili mevduat hesabı kullanımınız bile engellenir.