Bankadan kredi kullanmak isteyen kişilerin belirli kriterleri taşımaları gerekir. Bu kriterleri taşıyan kişilerin kredi onayı verilirken taşımayan kişilerin doldurdukları kredi başvuru formu ne yazık ki reddedilmektedir. Üstelik yaşanan her kredi reddi maalesef kredi notu ortalamasının düşmesine ve böylelikle bir sonraki başvurunuzda kredi onayı almanızı zorlaştıracaktır.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu 

İhtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin aylık düzenli bir gelirlerinin bulunması ve kredi notu ortalamalarının yeterli düzeyde bulunması yeterlidir. Bu kriterleri taşıyan kişilerin yapmış oldukları ihtiyaç kredisi başvurusu kabul edilirken özellikle de 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi paketlerinde kredi onayı kredi aylık ödemeleri çok daha düşük olduğu için kredi onayı daha kolay verilebilmektedir.

İhtiyaç kredisi başvuru formu bankaların şubeleri üzerinden şahsen yapılan başvurularda doldurulabildiği gibi aynı zamanda SMS kredi başvurusu ve internetten kredi başvurusu imkanı da sunulmaktadır. Bunlara ek olarak internet şubesi kullanan kişilerin şubesiz kredi kullanımlarını sağlamak için hesaplarına tanımlı hazır kredi limitleri bulunmaktadır.

Konut Kredisi Başvurusu

Konut kredileri için başvurular internet şubesi ve banka şubeleri üzerinden yapılmakta olup genelde yüksek limitli krediler olduğu için banka üzerinden şahsen yapılan başvurular kabul edilmektedir. Kredi onayı alınması için yüksek kredi notu ortalamasına sahip olunması aranılan en önemli şarttır. Buna ek olarak yine aylık ödemeyi karşılayacak olan bir aylık gelir sunulması gerekir. Ancak konut kredisi başvuru formu dolduran kişiye ek olarak aynı hanede yaşayan kişinin gelirleri de hesaplamaya dahil edilmektedir.