Her geçen gün istikrarla büyümeye devam eden bankacılık sektörü aynı zamanda pek çok kişiye de iş imkanı sağlamaktadır. Özellikle de yeni üniversite mezunları için iş ilanları yayımlayan bankalar genelde düzenlenen sınavlar ile personel alımı gerçekleştirmektedir.

Banka Sınavları 2017

Hem özel bankalar hem de kamu bankaları personel alımları için sınav düzenlemeyi tercih etmektedir. Bu sınavlar yazılı sınavlar ve banka mülakat sınavları olarak iki aşamalı olarak düzenlenmekte olup yazılı sınavda geçer not alan kişiler banka mülakatı için davet edilmektedir. Bu mülakat aşamasını da geçenler bankaların oryantal dönemi için eğitim programına dahil edilmekte ve tüm bu aşamaların sonunda işe alımları gerçekleştirilmektedir.

Bankaların İş İlanları 

Her banka açılan pozisyonlar için insan kaynakları siteleri üzerinden iş ilanı yayımlamakta ve yapılan başvuruları değerlendirerek uygun adayları sınav için davet etmektedir. Bankaların iş ilanları genelde internet üzerinden hizmet veren insan kaynakları siteleri üzerinden verilmekte olup her bankanın kendi internet sitesi üzerinden ulaşabileceğiniz insan kaynakları bölümü üzerinden de duyurulmaktadır.

Bankada Çalışmak 

Büyümeye devam eden ve geleceği parlak görünün bir sektör olması nedeni ile bankacılık sektörü gençlerin en çok tercih ettiği sektör olarak öne çıkmaktadır. Bankaların personel alımları 2017 takvimleri açıklanmaya devam ederken hem sektöre yeni giriş yapan bankalar hem de hizmet vermeye devam eden bankaların açtıkları şubelerde istihdam edilmek üzere yeni personel alımları duyurulmayı sürdürmektedir.