Pek çoğumuzun bankalarda küçük tutarlar halinde bıraktığı paralar olmaktadır. Bankamatikten çekilmeyecek tutarları genelde pek çok kişi şubeye girerek uzun sıralar beklemeyi göze alamadığı için çekmez ve banka hesabında bırakmayı seçer. Peki, bankalarda unutulan para ne olur?

Bankada Unutulan Param Var Mı?

Bankada unutulan paralar için belirli bir zaman aşımı uygulanmakta olup bu zaman aşımının geçilmesi durumunda sizin hesabınızda olan paralar devlete aktarılmaktadır.

Bu nedenle hesaplarınızda para olup olmadığını kontrol etmeniz hesabınızda bulunan tutar üzerindeki hakkınızı korumanız açısından son derece önemlidir. İnterneti kullanan bankacılık sektörü günümüzde artık bankada unutulan para sorgulaması için de internet üzerinden kolay bir şeklide sorgulama yapılmasına olanak sağlanmaktadır.

Bankada Unutulan Para Sorgulama 2018

Bankada unutulan paraların sorgulamaları için 2018 yılında geçerli olan süre sınırlaması Mayıs ayında dolduğu için bankada unutulan para sorgulama sitesi artık hizmet vermemektedir.

Bu süre zarfında bankada unutulan paralar devletin hesabı olarak kabul edilen Hazine Bankasına devredilmekte olup bankalarda unutulan paraların toplamı olarak 120 milyon lira aktarılmıştır.