Bankalar Neden Yapılandırma Vermiyor?

Borsa Ne İşe Yarar?

Bankalara borcu olan kişilere tanınan borç yapılandırma hakkı başvuruda bulunan kişilerin aranılan şartları taşımaları halinde kullandırılmaktadır. Bu nedenle aranılan şartları taşımayan kişilerin yaptığı yeniden yapılandırma başvuruları reddedilir. Peki, “bankalar neden yapılandırma vermiyor?” sorusunun yanıtı nedir?

Bankalar Neden Yapılandırma Yapmıyor?

Banka için yapılandırma yapılmasının hiçbir sakıncası yoktur. Hatta batık kredi kartı borcu alacağının tahsili için bankalar bu yapılandırmaya çok sıcak bakmaktadır. Ancak yapılandırmanın gerçekleştirilebilmesi için hem bankanın bu hizmeti sunması hem de sizin borcunuzu düzenli ödeyeceğinize dair bankayı ikna etmeniz gerekir.

72 Ay Yapılandırma Yapan Bankalar 

Kanunun artık pek çok banka tarafından uygulanmaya başlanması ile beraber 72 ay yapılandırma bankalar tarafından artık daha rahat onaylanmaktadır. Burada bazı bankaların hemen ödenmesi gereken borcu 72 aya kadar taksitlendirmek istememeleri büyük bir engel olurken yine kredi kartı borcu ve kredi borcu tutarlarını ödemeyen kişilerin cezalandırılmasını istemeleri de büyük bir etkendir.

Bankaya Borcu Olanlar 

“Bankalara borcum var diyen kişilerin kullanabilecekleri pek çok yöntem bulunmakla beraber 72 ay borç yapılandırma hizmeti bunlardan biridir. Buna ek olarak kredi borç transferi, borç kapatma kredisi ve kredi kartı taksitlendirme başvurusu yapılması kullanılabilecek en iyi seçenekler arasında yer almaktadır. Bankaya borcum var diyen kişilerin yapmaları gereken kredi notu ortalaması ve aylık bütçelerine göre ödemelerini planlamak ve planlarına sadık kalarak borçlarını ödemeye çalışmaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.